Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nativní aplikace Twitteru pro iOS konečně nabízí rychlou možnost, jak chronologicky řadit tweety

Je tomu již nějakou dobu, co Twitter ve své nativní mobilní aplikaci vsadil na řazení příspěvků pomocí algoritmu, který měl automaticky zobrazovat ty „nejrelevantnější“ tweety ve vrchní části feedu. Mnohým uživatelům se však toto nucené přizpůsobení příliš nelíbilo a naléhali na CEO Twitteru Jacka Dorseyho, aby se svým týmem vytvořil jednodušší možnost, jak se přepnout zpět do chronologického řazení, tedy od nejnovějších tweetů po nejstarší. A to nyní přichází.

Twitter pro svou iOS verzi oficiální aplikace začíná postupně zprovozňovat speciální funkci pod označením Sparkle, díky níž budou mít uživatelé mnohem snazší možnost, jak přepínat mezi algoritmovým a chronologickým řazením (dosud byla tato možnost zahrnuta hluboko v nastavení). Funkce se totiž v podobě malé ikony bude objevovat v horním pravém rohu rozhraní a jakmile na ní uživatelé kliknou, zobrazí se jim nabídka, zdali chtějí zobrazovat tweety od nejnovějších po nejstarších a vice versa.

Zajímavé je však její počáteční chování. Twitter totiž stále počítá, že většina uživatelů preferuje příspěvky řazené na základě jeho vytvořeného algoritmu, tudíž tuto možnost nechává jako základní. To znamená, že i po přepnutí do chronologické struktury se v rámci několika hodin vrátí zpět do řazení podle preferencí Twitteru. Na druhou stranu tam má působit jisté „strojové učení“ a aplikace by se měla učit, jak konkrétní uživatelé často využívají jedno či druhé řazení a podle toho prodlužovat dobu, kdy bude vybraná možnost dostupná bez nutnosti ji manuálně překlikávat.

Tak či tak jde o dobrý krok, který twitteroví nadšenci (respektive ti, kteří dávají přednost oficiální aplikaci a ne klientům třetím stran jako například Tweetbotu) dozajista ocení. Funkce se má postupně dostávat do všech regionů, nicméně zatím pouze na iPhony a iPady — zařízení s Androidem si budou muset ještě počkat.

Důraz na drobná vylepšení

Za poslední měsíce podnikl Twitter několik testů, jak průběžně vylepšovat svou nativní aplikaci. Experimentoval například s možností, jak zobrazovat stav aktivity jednotlivých uživatelů, a výhledově měla být dostupná i funkce pro kýžené editování tweetů.

Komentáře