Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nové iPady Pro mohou být doručovány již lehce ohnuté. Podle Applu však nejde o žádnou závadu
Foto: JerryRigEverything / YouTube

Čím tenčí zařízení, tím vyšší náchylnost k ohýbání. Rovnice, která po fyzikální stránce prakticky dává smysl, ovšem pokud někdo zaplatí několik desítek tisíc korun za produkt, nechce, aby se tento jev objevoval. Pro některé uživatele však tento problém nastal přímo u nových iPadů Pro, což vyvolalo výživnou diskuzi s náznakem oné kontroverzní „bendagate“, s níž se před pár lety potýkaly iPhony 6 a 6 Plus.

Vcelku je pochopitelné, že jakmile uživatelé na iPad vyvíjejí extrémní sílu, zařízení se ohne. Přeci jen jde o hliník (navíc velmi tenký). Co je však podivnější je skutečnost, že některé jablečné tablety přicházejí již ohnuté v krabici. K tomu se nově prostřednictvím serveru The Verge vyjádřil i samotný Apple, který přiznal, že k těmto situacím dochází, nicméně se nejedná o žádný defekt a je to zcela „normální“.

„Podle společnosti jde o vedlejší efekt výrobního procesu zařízení a neměl by postupem času nijak negativně ovlivňovat funkční či praktickou stránku celého iPadu. Apple to nepovažuje jako defekt,“ zní ze zprávy serveru The Verge, který měl vyjádření Cookovy firmy exkluzivně získat.

Ačkoliv lze Applu věřit, že takové menší ohnutí nijak výrazně nepoškodí funkčnost a praktičnost zařízení, co se týče vzhledu, rozhodně nejde o nic příjemného. Apple si vždy na precizním designu zakládal a přihlédne-li se navíc k ceně, která u nových Pro modelů ataktuje až 56 tisíc korun, je poměrně těžké tento aspekt tolerovat. Otázkou také je, zdali společnost takto ohnutý iPad přijme k plnohodnotné reklamaci.

Trpí především modely s LTE

Nejnáchylnějšími iPady Pro k ohnutí jsou patrně ty s integrovaným modulem LTE, jejichž plastový proužek prakticky rozděluje hliníkové tělo do dvou segmentů. Apple však tuto premisu nijak nespecifikoval, tudíž jde stále o dohady. Existují nicméně uživatelé, kteří se s tímto problémem potýkají i u základních modelů s Wi-Fi.

Komentáře