Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Prodeje AirPods mají v příštím roce raketově vystřelit. Očekává se až 50% nárůst

O AirPods se v posledních týdnech mluví poměrně často, a to i na českém rybníčku. Zasloužila se o to zejména Alza.cz, která na Black Friday prodala tisíce kusů těchto sluchátek, čímž se staly nejprodávanějším produktem během této nákupní akce. Na druhou stranu se také skloňují s ohledem na chystanou aktualizaci, na což nyní reaguje uznávaný analytik Ming-Či Kuo.

Podle něj totiž Apple vydá druhou generaci AirPods, která by měla přinést minimálně bezdrátové dobíjení, na začátku příštího roku. Dosud se domnívalo, že cupertinská společnost s novinkou vyrukuje koncem roku, nicméně to je podle Kua nejspíše mylná informace.

Spolu s novým modelem se očekává i výrazné navýšení prodejů, jež by měly pozici „nejoblíbenějších doplňku od Applu“ ještě více upevnit. Kuo očekává, že se v průběhu příštího roku prodá 50 až 55 milionů kusů aktualizovaných AirPods, tedy zhruba dvojnásobek, co se očekává letos (26-28 milionů kusů).

V dalších letech by obliba těchto bezdrátových sluchátek, které si tržní premiéru odbyly v roce 2016, taktéž neměla upadat. Právě naopak. Vzhledem k tomu, že rok 2020 má údajně přinést zcela novou verzi s pozměněným designem a lepšími funkci, se odhaduje, že by prodej mohl vzrůst na 70 až 80 milionů kusů. V roce 2021 pak na 100 až 100 milionů.

Je však nutné brát v potaz, že jde pouze o odhady. Přesná čísla se s největší pravděpodobností nikdo nedozví ani v daném období, jelikož Apple vede AirPods v kategorii Ostatní produkty, kde se objevují i například Apple Watch. Cookova firma navíc přestane zveřejňovat i přesná čtvrtletní prodejní čísla iPhonů, která dosud běžně publikovala.

Tim Cook, CEO Applu (Foto: Apple)

Komentáře