Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Satechi představuje nový moderní stojánek pro iMac, který slouží jako USB-C hub
Foto: Satechi

iMac patří mezi poslední, oficiálně nabízené jablečné počítače, které mají plnohodnotnou portovou výbavu. Lze v něm najít jak několik tradičních USB, tak Thunderbolt 3 (respektive USB-C), slot pro SD karty, audio jack a také Ethernet. Nevýhodou však může být, že jsou tyto periférie umístěny na zádech zařízení a jejich dostupnost tím pádem není úplně komfortní. Proto přichází výrobci třetích stran se speciálními doplňky, díky kterým je možné mít portové zázemí hned po ruce.

Na trhu existuje celá řada těchto takzvaných hubů, ale málokteré se mohou svou kvalitou provedení a designem rovnat produktům od kalifornské společnosti Satechi, jež stojí například za USB-C hubem pro nový iPad Pro nebo alternativními klávesnicemi pro Macy. Ta nyní vypouští do oběhu zcela nové řešení, které vedle toho, že nabízí onu lepší přístupnost k portům, slouží i jako stojánek pro iMac (teoreticky i jiný počítač).

Foto: Satechi

V první řadě je nutné se zaměřit na designové provedení tohoto doplňku, který Satechi vcelku neoriginálně nazývá jako Type-C Aluminum Monitor Stand Hub For iMac. Opět lze vidět důraz na minimalismus, jako tomu je u snad všech jeho nabízených produktů, a přímočaré provedení, které by uživatele nemělo nijak výrazně rozptylovat. Ba naopak. Díky stříbrnému či vesmírně šedému lesklému hliníku má ideálně splynout jak s klasickým iMacem, tak iMacem Pro.

Foto: Satechi

Satechi bralo v potaz i výšku stojánku, která má iMac nadzvednout přesně tak, aby měl uživatel vyšší komfort během práce a nebolel ho krk, což je jedním z nejčastějších jevů špatně umístěného počítače a několikahodinového pracování. Tím nejdůležitějším však jsou dostupné porty, kterými výrobce nešetřil.

V přední části stojánku jsou k dispozici hned tři klasické USB porty, které jsou i přes jejich ne příliš pozitivní výhled do budoucna coby „USB standardu“ stále hojně využívané. Zejména pak pro náročnější uživatele, kteří mají všemožné doplňky s tímto konektorem dávno pořízené.

Foto: Satechi

Nechybí ani 5Gbps datový USB-C port (nutnost v dnešním světě) nebo dva sloty pro micro, respektive tradiční SD karty. Satechi nezapomnělo ani na 3,5mm jack, jehož osud již také visí na vlásku. Na zadní straně je pak zahrnuto USB-C pro propojení s počítačem, přičemž kabel má Satechi standardně doručovat v balení.

Cenově pak Type-C Aluminum Monitor Stand Hub For iMac vychází na 90 dolarů (cca 2 000 korun) a lze jej pořídit jak na oficiálních stránkách firmy, tak i na Amazonu s přibližně 39dolarovým do Česka. Zatím se neví, jestli bude gadget oficiálně nabízen na tuzemském trhu.

Foto: Satechi

Komentáře