Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Šéf divize pro umělou inteligenci v Applu John Giannandrea byl povýšen do nejvyššího vedení firmy

Nejvyšší vedení Applu se rozrostlo o další výkonný post. Na novou pozici senior viceprezidenta pro strojové učení a umělou inteligenci (Senior Vice Prezident of Machine Learning and AI Strategy) nyní přichází John Giannandrea, jehož primárním zaměřením bude komplexní dohlížení na strategie týkající se právě těchto oblastí, které mají pro společnost stále větší důležitost.

Spolu se svým týmem má nejen hlouběji integrovat stávající řešení založená na umělé inteligenci a strojovém učení do nabízených produktů, ale také se více soustředit na vývoj technologií spojených s hlasovou asistentkou Siri a frameworkem Core ML. Součástí jeho práce má být také vedení divize k vylepšování specifických vývojářských nástrojů.

„Jsme nadšeni z toho mít Johna v našem výkonném týmu. Strojové učení a umělá inteligence jsou důležitou součástí budoucnosti Applu, jelikož fundamentálně mění způsoby, jak uživatelé interagují s novými technologiemi, a již nyní mění životy našich zákazníků k lepšímu. Máme štěstí, že může John, lídr ve sféře AI, vést naše snahy v této oblasti,“ komentuje tento krok CEO společnosti Tim Cook.

Giannandrea, který se nově zpovídá přímo Cookovi, do Applu přišel již v dubnu letošního roku, a to přímo z Googlu, kde působil na obdobné pozici okolo osmi let.

Komentáře