Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Slovenský Sygic spustil aplikaci pro Apple TV s 5 tisíci cestovatelskými videi od dokumentaristy Michala Gálika

Slovenská společnost Sygic, která patří k předním světovým hráčům na poli GPS navigačních aplikací, pokračuje ve svém tažení napříč ekosystémem Applu. Po nedávném zpřístupnění své navigage pro CarPlay a následně i své cestovatelské aplikace pro Apple Watch totiž nyní Sygic míří na další platformu Applu. Konkrétně Apple TV, pro kterou slovenský gigant, jehož navigační služby využívá přes 200 milionů uživatelů po celém světě, zpřístupnil svoji aplikaci Sygic Travel.

Ta umožňuje lidem si prohlédnout okolo pěti tisíc 360° videí z celého světa, které speciálně pro Sygic natočil dokumentarista Michal Gálik. Ten před několika měsíci uspěl v konkurzu na takzvanou „práci snů”, v rámci které právě pro Sygic točí 360stupňová videa z celého světa.

„Lidé si v nové aplikaci prohlédnou až pět tisíc videí ve virtuální realitě z padesáti destinací. Patří mezi ně Praha, Barcelona, Moskva, Londýn, Řím, Istanbul, Dubaj, Hong Kong, Sydney, New York, nebo San Francisco. Záběry zachycují například let balonem nad chrámy v Kambodži, plavbu na benátské gondole nebo jízdu historickou tramvají v San Franciscu. 360° cestovatelská videa natočil pro Sygic dokumentarista Michal Gálik. Kolem dokola se v nich lidé rozhlédnou s pomocí televizního ovladače,” říká Lukáš Nevosád ze společnosti Sygic.

Kromě videí aplikace zobrazuje také zajímavá turistická místa, která si uživatelé mohou přidat do svých oblíbených položek a následně synchronizovat pod svým účtem s mobilní aplikací nebo webovým plánovačem Sygic Maps. Ke stažení je aplikace kompletně zdarma.

Komentáře