Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Švýcaři vytvořili zajímavou alternativu k AirPods. Lákají hlavně na nízkou cenu

Dnes už snad nikdo nepochybuje o tom, že AirPods nastavily vysokou laťku, co se týče bezdrátových sluchátek do uší se solidním zvukem, pohodlným párováním a poutavým designem. Ačkoliv se ostatní výrobci usilovně snaží, aby se jednomu z nejinovatovnějších produktů Applu za poslední roky vyrovnali (ne-li jej překonali), stále nepřichází žádná minimálně stejně dobrá řešení. To však neznamená, že se na tuto výzvu chystají rezignovat. Ba naopak. To je případ i švýcarského startupu Rolling Square.

Ten na crowdfundingové platformě Indiegogo před několika dny zahájil kampaň na Hyphen, nová zcela bezdrátová sluchátka ve formě pecek, která svým vzhledem trochu připomínají zmíněné AirPods. V designovém provedení, jež přichází v bílé, černé nebo šedé barvě, však jejich síla nespočívá.

Hyphen jsou totiž zajímavá i po technologické stránce. Díky dostupnosti standardu Bluetooth 5 mají zaručovat velmi snadné a rychlé párování, což je velkým benefitem právě AirPodů, nicméně uživatelé budou muset pro spárování stále chodit do Nastavení. Oproti jablečným sluchátkům tak nejde o nic zcela automatického.

Hyphen mají těžit také z dobré ergonomiky, díky níž mají sedět ve všech typech uší (Foto: Rolling Square)

Tento „nedostatek“ však kompenzuje například 15metrový dosah, až 17hodinová výdrž na jedno nabití nebo odolnost vůči vodě (IPX5). Velkým benefitem je i pokročilý ovládací systém, díky němuž je možné pouhým dotykem na vybraném sluchátku korigovat hlasitost přehrávaného audia (včetně play/pause), vyvolávat hlasového asistenta nebo přijímat hovory.

Nezbytností je také ochranná krabička, která slouží i jako přenosné místo pro dobíjení. Ta je na první pohled provedena velmi minimalisticky a díky svým vnitřnostem má Hyphen dokázat nabít na 80 procent za pouhých 15 minut. Samotnou krabičku pak lze dobíjet i bezdrátově.

Foto: Rolling Square

Tím nejlákavějším je cena

Ačkoliv jsou uvedené technické parametry vcelku sympatické, nejsou ničím vyloženě neobvyklé. To, co ze sluchátek rázem udělá produkt, který by běžní uživatelé mohli potřebovat, je cena. Hyphen lze totiž pořídit za 39 dolarů (necelých 1 000 korun), a to exkluzivně v rámci úspěšné kampaně na Indiegogo.

Foto: Rolling Square

Komentáře