Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Tep lze na nových Apple Watch měřit i pomocí digitální korunky. Výsledky mají být mnohem přesnější

Měření tepu patří k jednomu z nejzákladnějších funkčních prvků na Apple Watch. Disponovala tím i první generace a pochopitelně má tuto možnost také modelová řada Series 4, se kterou Apple vyrukoval během letošního září. Ta navíc slibuje, že uživatelům změří tep mnohem přesněji než ty předchozí, a to díky digitální korunce, která je používána (vedle klasické navigace) také pro elektrokardiogram.

Uvnitř digitální korunky jsou totiž zabudovány speciální elektrody, které jsou využívány zejména pro snímání EKG (v Česku zatím nedostupné). Lze je však používat i pro pouhé měření tepu – stačí na korunku přiložit prst, spustit na Apple Watch aplikaci Srdeční tep a chvilku počkat.

Aplikace Srdeční tep (Foto: Apple)

Výsledky by následně být nejen rychlejší, ale zejména přesnější, jelikož jsou využívány ony elektrody napojené na senzor na zádech hodinek a nikoliv infračervené diody, jako tomu je u starších generací. Navíc se má celkový průběh aktualizovat každou vteřinu a ne každých pět vteřin, které jsou vyžadovány u předchozích generací.

Apple přesnost a rychlost odůvodňuje tím, že se po přiložení prstu přímo na digitální korunku vytvoří „uzavřený okruh mezi srdcem a horními končetinami, aby mohly být zachycovány elektrické impulsy z hrudi“. To má zajišťovat lepší výsledky.

Foto: Apple

Oproti EKG, které zatím funguje pouze na Apple Watch Series 4 zakoupených na území Spojených států, tato funkce běží na všech nových modelech, takže i na těch, jež jsou prodávány v Česku.

Další potvrzení, že to Apple se zdravím myslí vážně

Zní to už jako klišé, ale Apple neustále dokazuje, jak moc pro něj segment zdraví znamená. Jako na běžícím páse si zajišťuje různé patenty, které by například mohly pomáhat lidem s přejídáním a chránit je před spálením a kožními nádory. To vše hlavně s pomocí Apple Watch. Nehledě na to, že aplikaci Zdraví častokrát doplňuje o nové zdravotní parametry (jako například denní přísun kofeinu).

Komentáře