Inzerce      O nás     CzechCrunch  
TOP 10 aplikací pro iPhone a iPad, se kterými začít rok 2019

Ačkoliv obchod s aplikacemi App Store funguje již 10 let a obsahuje na 2 miliony aplikací, vývojáři nelení a tempo vývoje softwaru pro iPhone a iPad nepolevuje. Neustále přicházejí nové zajímavé aplikace a ty již existující jdou rychle kupředu a pravidelně přicházejí s něčím novým a zajímavým.

Připravili jsme si pro vás výčet deseti zajímavých aplikací, se kterými byste mohli vstoupit do roku 2019 a své používání iPhonu či iPadu posunout zase o stupeň výše. Některé z aplikací jsou letošní novinkou, jiné jsou již v App Storu dostupné déle a v průběhu roku se dočkaly zásadních vylepšení. Všechny ale patří k nejzajímavějším kouskům ve svém oboru a mají ambici zpříjemnit vám využívání telefonu nebo třeba usnadnit úkony, které děláte každý den.

Agenda

Jednou z nejzajímavějších novinek roku 2018 je aplikace Agenda. Na první pohled se jedná jen o další aplikaci sloužící k vedení poznámek. Agenda se ale o tento všední úkol stará nevšedním inovativním způsobem. Umožňuje totiž poznámky provázat s konkrétními daty a událostmi v kalendáři, takže je ideálním nástrojem pro psaní příprav na schůzky, k pořizování různých zápisů a podobně.

Pro snadné a efektivní formátování podporuje Agenda Markdown, takže poznámky snadno vyexportujete. Potěší také možnost přikládat soubory, přehledné rozhraní s jednotlivými projekty a podobně. Aplikace je navíc dostupná nejen na iOS, ale i pro Mac a umožňuje synchronizaci dat mezi zařízeními.

Drafts

Pokud na svém iOS zařízení tvoříte texty, rozhodně by vám neměla uniknout aplikace Drafts. Jedná se o textový editor, který je na první pohled velice jednoduchý a minimalistický, takže umožňuje snadno a rychle zaznamenat jakoukoli myšlenku, ale zároveň je nesmírně schopný a pokročilý.

Vývojáři Drafts prezentují jako místo, kde začíná jakékoli psaní, ať už se jedná o zaznamenání útržkovité myšlenky, nebo o román. Snadno a bez rozptylování v něm můžete tvořit texty všeho druhu, které skončí v tzv. Inboxu a vy s nimi následně můžete jakkoli dále pracovat, třídit je, štítkovat, exportovat do jiné aplikace a podobně. K dispozici je rovněž mnoho pokročilých funkcí formátování.

Spark

Pokud hledáte perfektní aplikaci pro práci s e-maily, Spark je jasnou volbou. Jedná se o designově skvěle vyvedenou aplikaci pro iPhone, iPad i Mac, která podporuje všechny běžné typy mailových účtů. Kromě perfektního uživatelského rozhraní nabízí aplikace vysokou míru přizpůsobení ovládacích prvků, ovládání gesty, inteligentní třídění pošty, synchronizaci nastavení mezi zařízeními a podobně.

Letos se navíc Spark posunul zase o kus dále a od konkurence se odlišil řadou funkcí pro práci v týmu. Nově je možné sdílet s kolegy jednotlivé maily, spolupracovat na konceptech a podobně. Díky Sparku je tedy namísto neustálého přeposílání mailů tam a zpět konečně možné na mailech efektivně spolupracovat v týmu.

Text Case

Zajímavou aplikací je také Text Case. Jedná se o jednoduchý nástroj, který je schopen jednoduše si hrát s velkými a malými písmeny v textu. Pokud se vám tedy stává třeba to, že máte ve schránce text psaný kapitálkami a nutně jej potřebujete použít v běžné podobně s jedním velkým písmenem na začátku, Text Case vám problém okamžitě vyřeší. V této oblasti přináší aplikace nepřeberné možnosti.

Obrovskou výhodou aplikace je, že podporuje tzv. Zkratky, takže funkci snadno dostanete pod rozšíření pro sdílení (Share Sheet) a budete ji tedy mít k dispozici kdekoli napříč systémem.

1Blocker X

Otázka, zda blokovat, či neblokovat reklamy, je samozřejmě ožehavá. Obsah není zadarmo a nějak být financován musí. Na některých webech jsou ale reklamy bohužel dovedeny do neúnosné míry a různá agresivní vyskakovací okna dělají z aplikací pro jejich blokování nutnost.

Jedním z nejlepších blokátorů reklam pro iOS je 1Blocker X. Jedná se o rozšíření pro Safari, které zablokuje různé obtěžující a sledovací prvky na stránce a tím zlepší váš zážitek z procházení webu. Aplikace navíc blokováním těchto prvků přirozeně šetří i výkon a baterii zařízení. 1Blocker X funguje perfektně a nabízí mnoho možností přizpůsobení.

Richee

Mezi nejzajímavější aplikace roku 2018 patří první česká multibankovní aplikace Richee od banky CREDITAS. Banky se v důsledku inovací a nové evropské legislativy postupně otevírají službám třetích stran, což klientům bank mimo jiné umožní využívat pro přístup ke svým penězům a bankovním službám software dle svého výběru. Průkopníkem v tomto směru je právě Richee.

Aktuálně Richee umožňuje napojení účtů České spořitelny, Fio banky, Banky CREDITAS, Equa bank a Air Bank, přičemž další banky mají přibývat. Pokud tedy máte účty u některých z uvedených bank, již nyní je můžete napojit na Richee a ke všem přistupovat skrze jedinou aplikaci. Získáte tak lepší přehled o svých penězích a transakcích.

Stocard

Peněženka napěchovaná věrnostními kartičkami není nic, co by si člověk přál. Aplikace Stocard vám je naštěstí snadno zdigitalizuje a vaší peněžence tedy dramaticky odlehčí. Do Stocard nahrajete prakticky jakoukoli kartičku s čárovým kódem a v obchodě vám plně postačí ukázat ji na displeji svého telefonu. Proces nahrávání je bleskový a aplikace funguje perfektně.

Tweetbot

Tweetbot je jednou z nejpopulárnějších alternativních aplikací pro používání sociální sítě Twitter. Letos se Tweetbot dočkal velké aktualizace a posunul se tak zase o něco dále. Nejedná se o nástroj napěchovaný funkcemi a vzhledem k omezením ze strany Twitteru vám Tweetbot nenabídne více než oficiální aplikace. Na Tweetbotu je ale něco, co člověku zkrátka lahodí a jistě to není náhoda, že se již několik let jedná o jednu z nejpopulárnějších aplikací.

Tweetbot nabízí krásné uživatelské rozhraní, které si uživatel může přizpůsobit, příjemné ovládání či třeba pokročilé možnosti blokování obsahu. V Tweetbotu se tedy snadno vyhnete obsahu, který nechcete sledovat. Pokud jste aplikaci ještě nevyzkoušeli, třeba vás v roce 2019 konečně nemine.

Apollo

Paralelou k Tweetbotu pro Twitter je alternativní klient Apollo pro Reddit. Toto americké fórum, kde najdete diskuze a odpovědi asi na všechny otázky světa, má stejně jako Twitter poměrně povedenou oficiální aplikaci. Přesto si ale získala popularitu aplikace alternativní, která nabízí především nádherné uživatelské rozhraní, příjemné ovládání a různé prvky přizpůsobení.

Pixelmator

Perličkou na závěr je Pixelmator. Tato alternativa k Photoshopu je dlouhá léta nesmírně populární na Macu a postupně se dostala i na iOS. Ani na iPhonu a iPadu není Pixelmator novinkou, ale aplikace jde neustále kupředu a ukazuje, že i na iOS zařízeních lze s efektivně pracovat a s obrázky dělat skutečné divy. Pixelmator stojí za vyzkoušení již kvůli tomu, že se mu přes obrovskou paletu funkcí daří si udržet jednoduchost a intuitivnost.

Komentáře