Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Američan si podomácku předělal Apple Pencil tak, aby vypadal přesně jako klasická dřevěná tužka
Foto: cedricchase / Reddit

Stejně jako iPhony, MacBooky nebo AirPody i digitální pero Apple Pencil je možné si nechat předělat do svých barev, a to nejen za použití klasického krytu, ale pomocí takzvaného skinu, respektive speciální samolepky. Například kanadská služba dbrand na tomto zaměření staví poměrně úspěšný byznys. Jak ale Američan pod jménem cedricchase na Redditu nově ukazuje, žádná specializovaná firma k těmto účelům zase tak nutná není.

Ve svých domácích podmínkách si totiž předělal Apple Pencil do takové podoby, kterou je na první pohled takřka nemožné rozpoznat od klasické dřevěné tužky. Přesvědčili se o tom i lidé na fóru Reddit, kam cedricchase fotky svého originální Apple Pencilu nasdílel.

Vzhledem k tomu, že tento kousek vyvolal poměrně bohatou diskuzi, Cedric sdělil, jak digitální variaci tradiční tužky vytvořil. Podle všeho mu stačil pouze brusný papír, kterým jablečné pero obrousil tak, aby mělo onu potřebnou „dřevěnou“ texturu, a následně na jeho části nanášel syntetické barvy na textil.

Stále Apple Pencil, pouze v originálním dřevěném vzhledu (Foto: cedricchase / Reddit)

„Věděl jsem, že se dá Rit Dye (barva na textil, pozn. red.) snadno používat i na obarvování plastů. Chtěl jsem replikovat texturu a pocit skutečné dřevěné tužky a jsem šťastný, že jsem tohoto výsledku dosáhl opatrným broušením brusným papírem,“ říká pro server MacRumors Cedric a dodává, že se pero výrazně lépe drží.

Zcela logicky se na tento nápad chytili i další uživatelé Apple Pencilu, pro které by měl Cedric výhledově natočit i tutoriál, jak si takovou obdobu mohou vytvořit i ostatní. Na druhou stranu se jedná o poměrně výrazné zasažení do struktury celého pera, což teoreticky může vyústit i jeho nefunkčností.

Foto: cedricchase / Reddit

V budoucnu je také možné, že bude tyto dřevěné (a jiné) variace vytvářet i na zakázku, o čemž svědčí jeho odpověď na Redditu. Tak či tak, zájemci o originální podobu (nejen) Apple Pencilu mohou zavítat právě na zmíněný dbrand, který je ověřený a jeho designových služeb využívá například i jeden z největších tech youtuberů MKBHD.

Komentáře