Inzerce      O nás     CzechCrunch  
App Store zažil další rekordní rok. Jen mezi svátky lidé za aplikace utratili přes 27 miliard korun

Stejně jako každý rok i letos Apple hned po Novém roce vydal zprávu o úspěchu svého App Storu. Rok 2018 byl pro jablečný obchod s aplikacemi opět znatelně silnější než rok předchozí a ve znamení rekordních výnosů se nesly i letošní vánoční svátky a samotný Nový rok.

Mezi Štědrým dnem a Novým rokem utratili zákazníci Applu za hry a aplikace pro iOS 1,22 miliardy dolarů (přes 27 miliard korun). Jen během samotného Nového roku pak tržby App Storu dosáhly 322 milionů dolarů, tedy více než 7 miliard korun. Pro srovnání — na Nový rok o rok dříve uživatelé v App Storu utratili 300 milionů dolarů, tudíž meziroční nárůst je poměrně značný.

Meziročně výrazně rostl také celý segment služeb a kromě App Storu se dařilo vydělat více peněz než vloni i hudební službě Apple Music, cloudové službě iCloud či platební službě Apple Pay, která se rychle šíří do dalších zemí a mezi další banky, přičemž do Česka by měla zamířit již na přelomu ledna a února.

Celý segment služeb dle šéfa Applu meziročně vyrostl zhruba o 19 %, což je pro firmu skvělá zpráva, která alespoň nepatrně kompenzuje neradostné novinky týkající se prodejů iPhonů. Tim Cook totiž nedávno v dopise informoval investory, že se nové iPhony neprodávají dle očekávání, což povede k nižším čtvrtletím výnosům. Také nastínil, že propad může být i ve výši 9 miliard dolarů — na to akciové trhy zareagovaly zhruba 10% poklesem hodnoty akcií společnosti.

Za úspěchem App Storu stojí kromě narůstající základny uživatelů iOS zařízení či příznivé ekonomické situace i výrazný redesign obchodu. Spolu s iOS 11 totiž Apple přišel i s přepracovaným obchodem s aplikacemi a hrami, ve kterém uživatel kromě žebříčků nalezne i různé tipy, denní výběry aplikací a příběhy, které činí obsah App Storu atraktivnějším.

Nejpopulárnějšími kategoriemi v App Storu pak během svátků byly hry a aplikace pro péči o sebe sama. Mezi hrami byly nejpopulárnější tituly Fortnite, Player Unknown’s Battlegrounds či Brawl Stars, Asphalt 9 a Monster Strike.

Komentáře