Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple chce zlevnit hodinky Apple Watch pro seniory. Jde na to přes zdravotní pojišťovny

Je až pozoruhodné, jak důrazně se Apple za poslední roky pustil do modernizování zdravotnictví. Jeho vize k inovování této sféry je navíc tak silná, že ji CEO Tim Cook považuje za „největší přínos Applu pro lidstvo“. Minimálně tehdy, až naplní všechny své plány. Již nyní totiž usilovně pracuje na ještě lepší automatizaci lékařských dat mezi doktory a iPhony pacientů, neustále vylepšuje vývojářské balíčky ResearchKit a CareKit a samozřejmě se také soustředí na Apple Watch, z nichž se postupně stává zdravotní nástroj. A právě v tomto ohledu se má vést další zajímavá změna.

Vzhledem k tomu, že mohou být Apple Watch ideálním doplňkem pro seniory, kteří by ocenili funkce jako měření EKG přímo ze zápěstí nebo detekce pádu, kalifornský gigant promýšlí, jak své hodinky mezi tuto skupinu obyvatel rozšířit. A jedno řešení přeci jen našel — skrze zdravotní pojišťovny.

Foto: Apple

Podle serveru CNBC, který se odvolává na zainteresované zdroje, měl Apple v posledních dnech vést diskuze se zástupci amerických vládních zdravotních programů Medicare ohledně možnosti, jak Apple Watch pro seniory dotovat. Díky ceně, která u modelové řady Series 4 startuje na 399 dolarech (11 290 korunách), si hodinky logicky nemůže většina tamních seniorů dovolit a právě přispívání od Medicare by tomu mohlo pomoci.

Stále však zatím nebyla potvrzena žádná definitivní stanoviska a věc se má vést momentálně pouze v teoretické rovině. Na druhou stranu dává poměrně velký smysl. Nejen, že by Apple Watch mohly díky svým pokročilým funkcím seniorům reálně zachránit život, ale také by si Cookova firma mohla přijít na hezké peníze. Nehledě na to, že by hodinky rozšířila k široké skupině obyvatel.

Apple má navíc vedle Medicare výhledově jednat i s dalšími soukromými pojišťovnami o podobném záměru, což veřejnost jen utvrzuje v tom, jak se cupertinská firma snaží své hodinky (a obecně celou zdravotní iniciativu) rozmnožit do potřebných a lukrativních míst.

Komentáře