Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple chystá řadu novinek. Na jaký hardware se můžeme těšit v roce 2019?

Rok 2018 byl pro Apple co do počtu nových produktů velkým rokem. Firma představila úplně nové iPady Pro s USB-C konektorem, novou velikostí úhlopříčky displeje či vylepšenou elektronickou tužkou Apple Pencil. Dorazil i dlouho očekávaný nástupce MacBooku Air, Apple Watch Series 4, které mají poprvé od uvedení hodinek na trh změněný design s větším displejem, a přišly také iPhony, mezi nimiž je kromě přímého nástupce iPhonu X také úplně nový model XS Max s obří úhlopříčkou a moderní nástupce iPhonu 8 – iPhone XR.

Plodný loňský rok vyvíjí jistý tlak i na rok letošní a od Applu se přirozeně očekávají další inovace. Firma své plány do budoucna nikdy nezveřejňuje ani nekomentuje, ale jelikož je Apple fenoménem technologického světa, spousta informací vyjde na povrch skrze různé úniky, dobře informované novináře či analytiky. Co se tedy od firmy z Cupertina očekává v roce 2019?

AirPower

Podložka AirPower pro bezdrátové nabíjení byla představena již v roce 2017, a to spolu s iPhonem X. Nabíječka má být výjimečná v tom, že je schopna nabíjet zároveň iPhone, Apple Watch i AirPods a tato zařízení by bylo možné na podložku položit v jakékoli poloze a pořadí. Na AirPower se čekalo s velkým napětím, ale nabíječka nedorazila a Apple ukončil jakoukoli komunikaci o produktu. Zmínky o AirPower zmizely z webu Applu a firma se začala tvářit, jako kdyby nabíječku nikdy nepředstavila.

Nyní se ale začaly objevovat zvěsti, že Apple projekt přeci jen neukončil a nabíječka se dokonce dostává do výroby. Produkci měl dle serveru MacRumors zahájit čínský výrobce Luxshare Precision, jehož výrobní know-how mělo být pro produkci AirPower klíčové od samotného začátku. Od 21. ledna by pak na nabíječce měla začít pracovat i firma Pegatron, která je významným dodavatele Applu. Je tedy možné, že se AirPower přeci jen dočkáme.

AirPods

Pokud by světlo světa spatřila AirPower, nejspíš by Apple zároveň představil i novou generaci bezdrátových sluchátek AirPods. Ta by totiž měla nabídnout krabičku, která by umožňovala bezdrátové nabíjení. Apple ale údajně chystá i další novinky včetně funkce potlačení hluku, voděodolnosti či nových možností ovládání dotykem a poklepáním. Očekává se však i nárůst ceny.

High-end sluchátka

Věhlasný analytik Ming-Či Kuo a magazín Bloomberg očekávají rovněž příchod drahých a kvalitních sluchátek přes hlavu. Sluchátka by měla být samozřejmě bezdrátová a obsahovat čip W1 pro snadné párování se zařízeními od Applu a nejspíš by nechyběla funkce potlačování okolního ruchu. Firmu Tima Cooka mohlo povzbudit, že AirPods jsou prodejním hitem a úspěch by tedy teoreticky měla slavit i sluchátka přes hlavu. Apple navíc vlastní firmu Beats a know-how pro produkci takových sluchátek tedy jistě má.

MacBook, iMac a Mac Pro

V roce 2019 se očekává příchod nových generací počítačů, a to především 12palcového MacBooku, stolního iMacu a také Macu Pro, výkonného stroje pro profesionály. U MacBooku a iMacu se očekává jen přechod na nejnovější čipy od Intelu, ale u Macu Pro se spekuluje, že by mohl být modulární. To by umožňovalo počítač různě vylepšovat a udržet jej výměnou jednotlivých komponent špičkovým strojem co nejdéle.

U MacBooků od Applu se již delší dobu spekuluje, že firma přejde z čipů od Intelu na vlastní ARM čipy. V roce 2019 to ale zatím neočekáváme.

Ano, takto stále vypadá aktuální Mac Pro. Už téměř pět let (Foto: CHIP / YouTube)

Externí monitor

Spolu s Macem Pro by Cookova firma mohla představit i nový externí displej s typickým designem a vysokým rozlišením. Apple již vlastní monitor s názvem Thunderbolt Display prodával, ale v roce 2016 jeho produkci ukončil. Nový monitor by mohl být představen například v rámci vývojářské konference WWDC v červnu.

iPhone

Prakticky se 100% jistotou se dají očekávat nové iPhony. Telefony již Apple představuje se železnou pravidelností každé září a letos se opět očekávají tři nové modely, které budou přímými nástupci současných iPhonů XS, XS Max a XR. Dá se předpokládat, že telefony budou mít stejnou úhlopříčkou jako letos a nabídnou spíše menší změny v podobě vylepšení na straně procesoru a fotoaparátu. Fotoaparát na zadní straně by mohl mít až tři objektivy.

Návrh podoby nového iPhonu od Phone Industry (Foto: Phone Industry / Behance)

Apple Watch

Spolu s novými iPhony s nejvyšší pravděpodobností přijdou i nové hodinky Apple Watch a i zde očekáváme spíše menší vylepšení na straně výkonu a pravděpodobně také nové řemínky. Samotné pouzdro hodinek ale zůstane nejspíše beze změn. Poslední Apple Watch totiž přišly s výraznou designovou proměnou v podobě menšího rámečku okolo displeje, přičemž se jednalo o vůbec první designovou změnu hodinek od jejich představení v roce 2015.

Jeff Williams, COO Applu, během představování Series 4 (Foto: Apple)

Jak již bylo řečeno v úvodu článku, žádný z těchto produktů není Applem oficiálně oznámen. Některé z chystaných novinek jsou jistější (iPhone či Apple Watch), u jiných se budeme muset nechat překvapit, zda je Apple skutečně představí. Jisté ale je, že se i v roce 2019 je na co těšit. Nemusí to navíc být jen produkty z tohoto výčtu. Spekuluje se i o tom, že by po letech dorazil nástupce legendárního iPadu mini. Celá řada dalších aktuálních produktů by se navíc mohla dočkat vylepšení, ať už jde o reproduktor HomePod, Apple TV, iPady či třeba letoší MacBook Pro, Air a Mac mini.

Komentáře