Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple do roku 2020 začne údajně na všech iPhonech využívat OLED displeje

Když Apple v září roku 2017 představil iPhone X, jednalo se vůbec o první telefon z produktové řady jablečného giganta, který byl vybaven moderním OLED displejem. Řada lidí v ten moment předpokládala, že životní cyklus levnějších LCD displejů, kterými byly vybaveny předchozí modely, se u Applu chýlí k rychlému konci. O to větší bylo překvapení, když Tim Cook a spol. v říjnu loňského roku představili nízkonákladový iPhone s označením XR, který byl vybaven právě levnějším a méně kvalitním LCD displejem.

Apple tak do světa vydal poměrně jasný signál, že LCD displejů se alespoň u svých levnějších modelů produktové řady následující rok zbavovat nehodlá. Nic však netrvá věčně a zdá se, že éra LCD displejů u Applu nakonec přeci jen končí. Deník Wall Street Journal totiž informoval, že Apple koketuje s myšlenkou plné implementace OLED displejů, kterými by rád osadil všechny nadcházející modely. A to údajně už do roku 2020. Na jejich výrobě má Apple spolupracovat s korejským gigantem LG a kvůli uspokojení poptávky dokonce buduje vlastní výrobní linku na Tchaj-wanu.

iPhone XR s LCD displejem

To by mimo jiné znamenalo velké problémy pro japonského výrobce Japan Display, který právě levnější LCD displeje pro Apple dodává. Za vše zřejmě může i nepřílíš úspěšný iPhone XR, na jehož výrobě komponent se právě japonská firma podílí. Nižší prodeje a tím pádem i snížená poptávka ze strany Applu japonskému výrobci způsobují velké finanční problémy, a proto údajně kontaktoval tchajwanskou společnost TPK Holdings a čínský státní investiční fond Silk Road Fund s žádosti o investici, která by měla firmě pomoct přečkat tyto finančně složitější časy. Výroba komponent pro Apple totiž v případě japonské společnosti představovala v loňském roce zhruba téměř polovinu všech jejích tržeb.

Komentáře