Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple letos uvede několik nových iPadů pro nenáročné. Bude mezi nimi i iPad mini 5

Koncem minulého roku jsme vás informovali o tom, že se s největší pravděpodobností chystá návrat iPadu mini, nejmenšího jablečného tabletu, který byl naposled výrazně aktualizován před třemi lety. Ačkoliv se pořád jednalo o zmínku spekulačního charakteru, příchod aktualizované verze tohoto oblíbeného typu iPadu, na jehož velikost o úhlopříčce 7,9 palců nedá řada lidi dopustit, by pro Apple možná mohl dávat smysl. A podle všeho to tak vnímá.

Nástup páté generace iPadu mini nově potvrzuje i vcelku solidní server DigiTimes s odkazem na dodavatele dotykových panelů General Interface Solution (GIS) a TPK Holding. Ti mají údajně do nového tabletu dodávat nízkonákladové displejové komponenty, díky nimž by se iPad mini mohl stát ideálním řešením pro nenáročné, jelikož by nebyl tak drahý. Cena se však logicky zatím neví, nicméně se očekává, že dorazí ještě v první polovině roku.

Na druhou stranu by měl přijít s mnohem výkonnějším procesorem oproti své původní verzi, o čemž informuje také uznávaný analytik Ming-Či Kuo. Změny by se měly odehrávat i na zadní straně tabletu, konkrétně u kamery, která by mohla být postavena na podobné bázi jako iPad Pro, tedy vertikální s bleskem pod hlavní čočkou. Ukazují to minimálně leaknuté fotky krytu.

iPad mini by však neměl být jediným tabletem, který letos dorazí na trh. Apple údajně promýšlí i nové varianty „levnějšího“ 9,7palcového iPadu. Podle všeho by měly přijít dva, přičemž jeden z nich by disponoval 10palcovou úhlopříčkou a možná by se zbavil i Home buttonu na úkor kamerové technologie TrueDepth pro funkci Face ID.

Vše tak nasvědčuje tomu, že cupertinská společnost bude chtít opět zvýšit prodeje svých tabletů a právě díky verzím s levnější cenovkou by tak mohl zacílit na takové skupiny lidí, kteří si například nemohou dovolit nadupaný iPad Pro a třeba i klasický iPad. Ceny tedy budou klíčové.

Komentáře