Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple má nového šéfa pro vývoj baterií. Ulovil odborníka ze Samsungu

Baterie jsou alfou a omegou dnešních mobilních zařízení a Apple v této oblasti učinil zajímavou personální akvizici. Do firmy Tima Cooka přišel v prosinci ze Samsungu korejský specialista Soonho Ahn, který pro korejského technologického giganta pracoval na pozici globálního šéfa zodpovědného za vývoj baterií. Informoval o tom magazín Bloomberg.

Soonho Ahn pracoval pro Samsung SDI, což je dceřiná společnost Samsungu pracující na vývoji lithium-iontových baterií pro použití ve smartphonech. Dle profilu na LinkedIn byl Ahn v Samsungu ředitelem pro vývoj „baterií nové generace a inovací materiálů“.

Foto: LinkedIn

V Samsungu strávil Anh tři roky a před svým angažmá v jedné z největších technologických firem tento odborník působil také ve firmách Generation Batteries R&D a LG Chem. Kromě kariéry v komerční sféře má pak Anh za sebou i působení na univerzitě Ulsan National Institute of Science and Technology in South Korea, kde byl profesorem na katedře chemie a energetiky.

Zajímavé je, že ačkoli největším odběratelem firmy Samsung SDI je sám Samsung, zákazníkem je i Apple, který baterie od této společnosti ve svých iPhonech rovněž využíval. Apple se nicméně postupem času snaží snižovat svou závislost na výrobcích třetích stran a chce mít co největší část produkce pod přímou kontrolou. Příchod Soonho Ahna tedy naznačuje, že by si Apple nejspíš rád sám vyvíjel a vyráběl i baterie.

Na tomto poli již ostatně kalifornská firma jisté kroky podnikala, když se loni snažila dohodnout nakupování kobaltu přímo od těžařů, což by opět dostalo proces výroby baterií více pod bezprostřední kontrolu společnosti. U baterií Apple zatím neuspěl, ale v některých oblastech již firma produkci pod svá křídla úspěšně dostala.

Apple si sám vyrábí své procesory řady A pro iPhony a iPady, procesory řady S pro Apple Watch či čip W1 pro rychlé párování sluchátek AirPods a Beats. Spekuluje se pak rovněž o tom, že firma hodlá vyrábět vlastní MicroLED displeje, LTE čipy a ARM procesory pro budoucí Macy.

Komentáře