Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple Music má nového šéfa hip-hopu a R&B. Je jím DJ Ebro Darden
Reprofoto: MSNBC / YouTube

S novým rokem přichází i zásadní změna ve vedení divize Apple Music, která se pro samotný Apple stává z hlediska služeb čím dál důležitější. Vzhledem k obrovské popularitě hip-hopu a R&B napříč celou hudební platformou (a také dnešní společností) byla vytvořena nová pozice globálního šéfa pro tyto žánry, na kterou usedá známá postava hip-hopového světa Ebro Darden.

Darden, který dosud působil jako stálý host na rádiu Beats 1 a vedl svou vlastní rapovou show HOT 97, bude nově vést tým hip-hopových a R&B redaktorů (kurátorů), přičemž bude dohlížet na celosvětový vývoj strategií pro umělce a jejich vydávaná alba či skladby.

Darden během rozhovoru s Kodakem Blackem (Reprofoto: HOT 97 / YouTube)

Jeho role by se také měla zaměřovat na hledání nových interpretů, což je jednou z podstatných iniciativ Apple Music, pro kterou společnost před několika měsíci najala i klíčové zaměstnance z analytického startupu Asaii zaměřujícího se právě na tento hudební segment.

„Jsme nadšení z toho, že se k nám Ebro na plný pracovní poměr připojuje. Vzhledem k tomu, že celý svůj život a kariéru věnoval hip-hopu, R&B a také popové hudbě, rozhodně nám má co nabídnout,“ komentuje Dardenův nástup globální ředitelka hudební redakce Apple Music Rachel Newman pro server Billboard.

Newman mimo jiné odkazuje i na to, že Darden během tří let, co měl svůj vlastní pořad na Beats 1, dokázal vyzpovídat uznávané umělce hip-hopového světa jako Meek Milla, Chance the Rappera, Khalida nebo rapové trio Migos. I z těchto důvodů se má na tuto pozici, kterou ještě v dubnu minulého roku prakticky zastával Carl Cherry (poté odešel do konkurenčního Spotify), dokonale hodit. V neposlední řadě se také mezi mainstreamovějšími médii „proslavil“ i sporem s kontroverzním mladým rapperem 6ix9ine.

Foto: Beats 1 / YouTube

Komentáře