Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple spustil soutěž o nejlepší fotky pořízené iPhonem. Vítězná díla pak budou viset na billboardech

Pokud rádi fotíte a používáte k tomu výhradně iPhone, který je po stránce fotografických schopností jedním z nejlepších na trhu, Apple si možná právě pro vás přichystal zajímavou formu, jak tyto snímky dostat mezi širokou veřejnost. Spouští totiž fotografickou soutěž Shot on iPhone, vycházející ze stejnojmenné kampaně z minulých let, v rámci které bude vybírat ty nejlepší snímky pořízené pouze iPhonem.

Celá soutěž, která odstartovala včera a bude trvat do 7. února, má poměrně jasná a přímočará pravidla: jediné, co musíte udělat, je zachycenou fotku nasdílet na Instagram nebo Twitter pod hashtagem #shotoniphone. V případě, že byste tyto sítě nevyužívali, můžete své dílo zaslat ve vysokém rozlišení na e-mail shotoniphone@apple.com s označením vašeho jména a modelu iPhonu (například jan_novak_iphonexsmax).

Co se týče fotky jako takové, Apple povoluje jakékoliv úpravy provedené jak v nativní aplikaci Fotky, tak nástrojích třetích stran, které jsou zpravidla mnohem schopnější a dokáží nabídnout násobně více prostoru pro kreativnější úpravy. Na základě vašeho výstupu pak bude fotku hodnotit speciální porota Applu skládající se například z bývalého fotografa pro Bílý dům Peta Souzi, Brookse Krafta, který publikoval své fotky například v magazínu TIME, výkonných pracovníků Applu Philla Schillera a Jona McCormacka a řady dalších.

Skalní město Petra zachycené iPhonem 7 (Foto: Apple)

Po uzávěrce se pak podle názorů poroty vybere 10 vítězů, jejichž fotky budou propagovány nejen na sociálních sítích Applu a oficiálním webu, ale také na vybraných billboardech po celém světě a Apple Storech. Žádná hmotná cena tedy nabízena není, na druhou stranu pro zapálené mobilní fotografy a fanoušky Applu bude bezpochyby dostačující cenou to, že je cupertinský gigant vůbec vybere a bude tlačit na všech svých kanálech.

Podrobnější údaje o celé soutěži jsou pak dostupné ZDE (ke stažení).

Komentáře