Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple testuje nové iPhony s USB-C a třemi kamerami. Na jaře přijde i iPad mini
Foto: Phone Industry / Behance

Různých spekulací a zvěstí o chystaných produktech Applu slýcháme každý rok nepřeberné množství. Některé bývají pravdě blíže, některé se s pravdou až povážlivě míjí. Pokud se ale někdo za posledních mnoho let etabloval coby spolehlivý informátor o dění v Applu, je to Mark Gurman. Tento žurnalista, který léta psal pro web 9to5Mac a následně přešel pod křídla renomovaného magazínu Bloomberg, měl v Applu vždy své spolehlivé zdroje a nyní zveřejnil velký report, co se ve firmě chystá.

Nejočekávanějším a mediálně nejprobíranějším zařízením Applu je dlouhodobě iPhone. Není tedy divu, že většina zvěstí se týká právě telefonů výrobce z Kalifornie. Apple údajně plánuje v září představit přímé nástupce pro všechny tři letošní modely, přičemž po designové stránce by k žádným velkým změnám dojít nemělo. Velkou novinkou ale je, že iPhone by dle Marka Gurmana mohl letos poprvé přejít na nabíjení skrze USB-C konektor.

O nasazení USB-C konektoru ještě nemusí být definitivně rozhodnuto, ale aktuální testovací prototypy letošních iPhonů dle Gurmana nový port mají, což znamená minimálně to, že Apple USB-C vážně zvažuje. Pro uživatele by USB-C u iPhonu znamenal přechod na moderní univerzální konektor, který postupně dobývá svět hardwaru, ale zároveň problém s připojením jakéhokoli dříve zakoupeného příslušenství. Na druhou stranu, u MacBooků a u loňských iPadů Pro již Apple USB-C konektory nasadil a je tedy jen otázkou času, kdy firma portovou výbavu svých zařízení sjednotí.

Návrh podoby nového iPhonu od Phone Industry (Foto: Phone Industry / Behance)

Další zajímavou novinkou je, že největší a nejdražší z chystaných iPhonů údajně dorazí na trh se systémem tří kamer na zádech. iPhone XS Max má (stejně jako iPhone XS) dvě kamerové čočky, ale výrobci jako LG nebo Huawei již na trhu operují se systémy tří čoček. Třetí kamera má novému iPhonu přinést možnost zachycovat širokoúhlé záběry a vedle toho také dodat snímku další pixely, aby mohla být fotografie automaticky opravována a korigována do kýžené podoby.

Kromě nového konektoru a lepšího kamerového systému, který by měl mimo jiné pořizovat i dvojnásobně dlouhé živé snímky Live Photo, Apple plánuje samozřejmě každoroční vylepšení procesoru a také nový přední senzor pro Face ID.

Foto: OnLeaks / Digit India

Podíváme-li se ještě dále, v roce 2020 prý Apple plánuje zveřejnit telefon s laserovou 3D kamerou, která umožní na vzdálenost až 4,5 metru spolehlivě snímat okolí a vytvářet prostorové modely reality. Pořizování přesných 3D modelů prostředí by Applu pomohlo k dalším inovacím v oblasti rozšířené reality.

Zase ty iPady

Mark Gurman se ve svém reportu věnoval i iPadům. Podle jeho informací Apple letos zveřejní minimálně dva nové tablety a měl by mezi nimi být i nástupce legendárního iPadu mini. Druhým iPadem by měl být nástupce klasického iPadu, který by získal 10palcový displej a rychlejší procesor.

iPad mini byl naposledy vylepšen v roce 2015 a od té doby na nástupce čeká. Letos by se tedy zákazníci Applu konečně mohli dočkat, a to hned na jaře. Oba z chystaných iPadů by měly patřit k těm nejlevnějším mezi tablety Applu a mohl by jim být zachován Lightning konektor.

Komentáře