Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple od roku 2008 vyplatil vývojářům přes App Store již 120 miliard dolarů

Jednou z nejzásadnějších věcí, která mobilní zařízení a příjmy z nich v rámci Applu vynesla až do nebes, bylo bezpochyby vytvoření vizuálně přívětivého a pro vývojáře lukrativního tržiště aplikací, které bylo schopno konkurovat Google Play. O tom, že si ho vývojáři i uživatelé oblíbili, svědčí i nová čísla, která ukazují, že od roku 2008 Apple přes App Store vyplatil vývojářům celých 120 miliard dolarů, v přepočtu tedy více než 2,7 bilionu korun.

Jedná se navíc o čisté příjmy vývojářů, tedy částku, která je již ponížena o samotné poplatky Applu, jež se pohybují v rozmezí 15 až 30 procent, respektive 30 procent v prvním roce a poté polovina. Apple navíc započítává pouze samotné platby za aplikace, uvnitř nich nebo za pravidelné předplatné. To znamená, že vývojáři mohli díky uživatelům na iOS vydělat ještě mnohem více.

Jen za posledních 12 měsíců poskočil Apple o zhruba 30 miliard na 120 miliard dolarů, což dokazuje, jak obrovský nárůst v příjmech aplikací jednotliví vývojáři zaznamenávají. Celý mobilní trh roste, především pak mobilní hry, které byly jen loni zodpovědny za více než 61 miliard dolarů v celkových příjmech.

Foto: Foster + Partners

Apple čísla oznámil během včerejšího dne, když naplno zahajoval svůj Apple Entrepreneur Camp v sídle společnosti, který má za cíl vzdělávat mladé ženy ohledně podnikání i vývoje aplikací. O plánech Applu na spuštění odborného programu pro ženy se mluvilo již v listopadu loňského roku, nyní ovšem proběhlo oficiální zahájení, při kterém Apple příjmy z App Store popsal blíže.

Cupertinská firma chce do zmíněného programu zvát nové tváře každé čtvrtletí. V aktuálním „kole“ se jich zúčastní celkem 11. Jde o ženy, které založily a vedou vlastní startup v podobě aplikace, mezi kterými nechybí ani zakladatelky projektů jako Hopscotch, Bites, Pureple nebo LactApp.

Komentáře