Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple vyrukuje se svou televizní službou v dubnu. Začíná o tom informovat filmová studia
Tim Cook, CEO Applu (Foto: Fortune Photo / Flickr)

Po desítkách přednostně sjednaných filmů a seriálů, po několika důležitých partnerstvích a po řadě měsíců spekulací by mělo být konečně jasno. Apple svou televizní streamovací službu, která by mohla stížit situaci gigantům jako Netflix, HBO GO či Amazon Prime Video, má oficiálně spustit již v polovině dubna letošního roku.

Ačkoliv cupertinská společnost nic veřejně neoznámila, podle serveru The Information všechna filmová studia, která na její službě budou mít konkrétní obsah, postupně o tomto termínu informovat a připravovat je na odstartování. Mezi ně patří i uznávané oscarové studio A24, které stojí například za snímkem Moonlight a které s Applem chystá film v čele s Billem Murrayem.

Bill Murray (Foto: AFI/YouTube)

Celá jablečná streamovací platforma, která bude s nejvyšší pravděpodobností dostupná skrze aplikaci TV, však pouze na obsahu od externích firem jako právě A24, HBO nebo STARZ nemá být založena. Apple v rukávu drží hned několik vlastních es, v nichž si zahrají třeba Richard Gere, Chris Evans nebo Jennifer Garner. Vybraných děl se pak po režisérské stránce mají chopit i jména jako J. J. Abrams (Star Wars) nebo Justin Lin (Rychle a zběsile).

Veškerý televizní materiál se nicméně ke všem zákazníkům po celém světě jen tak nedostane. V dubnu se má služba spustit jen na trhu USA, přičemž do další stovky zemí (patrně i včetně Česka) se má rozšířit až následující měsíce. Co se pak týče předplatného, pro uživatele iOS zařízení a Apple TV by žádné být nemělo. Alespoň pro obsah, který vyprodukuje sám Apple.

Foto: Apple

Následně bude velmi zajímavé sledovat, jak novinka obstojí oproti zaběhlým hráčům. Málokdo čeká, že s nimi bude vyloženě soupeřit (což u streamovací služeb není tak jednoznačné; každá nabízí něco jiného a uživatelé je rádi kombinují), nicméně otázkou je, jestli dokáže zaujmout natolik, že dokáže na svůj obsah nalákat dostatek lidí. I třeba těch, kteří s Applem zatím nemají příliš velké zkušenosti.

Komentáře