Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple vysvětluje, proč mohou být iPady Pro doručovány již lehce ohnuté
Foto: JerryRigEverything / YouTube

Ač jsou nové iPady Pro po mnoha stránkách skvělé stroje, které mohou některým uživatelům plněhodnotně nahradit Mac či jakýkoliv jiný počítač, v posledních týdnech čelí poměrně negativním narážkám na to, že mohou být z výroby doručovány již lehce ohnuté. Navíc s ohledem na to, že to uznává i samotný Apple s dodatkem, že jde o „normální jev“ a ne žádnou závadu.

To se veřejnosti pochopitelně nelíbí z několika prostých a logických důvodů. Pokud zákazník zaplatí několik desítek tisíc korun za zařízení, které je navíc od Applu (firmy, která si na preciznosti zakládá), nechce, aby mu domů přišlo ohnuté. A to ani minimálně. Cupertinská společnost nicméně celou situaci nenechala náhodě a nově vydala oficiální objasnění.

V něm specifikuje několik věcí. V první řadě se má potenciální jemné ohnutí týkat modelů, které přicházejí s LTE modulem. Ty jsou na první pohled rozeznatelné tím, že mají na bocích tenké plastové pásky, respektive antény, přes které proniká signál. A právě to má být možným kamenem úrazu.

Pro výrobu nejnovějších iPadů Pro, které jsou nabízeny v 11- a 12,9palcových úhlopříčkách, se totiž používá i metoda takzvaného co-moldingu, což znamená, že se během vysokoteplotního procesu tyto plastové komponenty „vstříkávají“ do dedikovaných drážek v hliníkovém těle. Jakmile antény zaschnou, celé zařízení pak projde specifickými CNC operacemi.

Vzhledem k dosazení těchto antén a obecně velmi tenkému tělu tabletu (necelých 6 milimetrů) včetně hranatějších rohů je pak vyšší šance, že lze vidět možné odchylky zakřivení. Apple nicméně dodává, že je tolerance maximálně 400 mikronů, tedy méně než čtyři běžné listy papíru na sobě, a funkčnost zařízení jako takového nemá tento jev nijak ovlivnit. Údajně má být viděn jen pouze v některých úhlech.

Je tak tedy na uživatelích, jak se k tomuto možnému problému postaví. Pořád jde o produkt, který je vyráběn stroji, tudíž nelze nikdy zaručit 100% přesnost. Na druhou stranu je pochopitelné, že pokud se v krabici objeví zařízení, které je viditelně (ač jen z některých úhlů) ohnuté, lidé si budou stěžovat.

Tim Cook, CEO Applu (Foto: Apple)

V případě, že je iPad Pro výrazně vzhledově narušený, zákazníci se mohou obrátit na podporu Applu, která má vše ověřit a určit, jestli se problém objevuje v normě 400 mikronů, či nikoliv.

Komentáře