Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Bang & Olufsen odhaluje novou verzi sluchátek Beoplay E8 s pouzdrem, které lze nabíjet bezdrátově
Foto: Bang & Olufsen

Pokud jde o prémiová sluchátka s vyladěným designem, ta od dánského výrobce Bang & Olufsen pod značkou Beoplay patří mezi ta nejlepší, co dnešní trh nabízí. Vedle toho, že nabízí klasické on-ear varianty a drátové pecky, v jeho sortiment jsou i takzvaná Beoplay E8, v mnoha ohledech atraktivní (ač dražší) alternativa k AirPods, která se nově dočkává zajímavé aktualizace.

Ta se týká několika hledisek. Tím prvním je v rámci čerstvě představené verze Beoplay E8 2.0 zvýšená kapacita baterie u dobíjecí krabičky, díky čemuž má být možné sluchátka do plna dobít až třikrát, všehovšudy tak na přibližně 16 hodin poslechu. Oproti původní variantě tak majitelé pocítí až čtyřhodinový nárůst, což je vždy výhodou.

Novinkou je také USB-C port (Foto: Bang & Olufsen)

Mnohem zajímavější funkcí má být však možnost nabíjet onu sluchátkovou krabičku bezdrátově, k čemuž bude Bang & Olufsen nabízet i speciální podložku potaženou kůží v takových zpracováních, které by k jednotlivým barevným kombinacím nových BeoPlay E8 2.0 ladily.

Půjde tak o krok, k němuž by se výhledově měly uchýlit i zmíněné AirPody. Už dlouho se totiž spekuluje nad tím, že Apple představí novou generaci svých jablečných sluchátek, která by také nabízela s podporou bezdrátového dobíjení. Nebo minimálně speciální obal, jenž by to umožňoval.

Foto: Bang & Olufsen

S tím se ostatně pojí i dobíjecí plocha AirPower, s jejímž konceptem pro bezdrátové nabíjení až tří zařízení současně cupertinská firma tak dlouhou napínala veřejnost, až o tomto produktu přestala zcela mluvit a nedodržela deadline komerčního představení. Ten byl v minulém roce.

Design, který funguje

Co se pak týče vzhledové stránky chystaných Beoplay E8 2.0, žádná výraznější změna se konat nebude. Dánové stále věří designu v podobě decentně provedených špuntů s tendencí zaplňovat takřka celý prostor ucha a možnosti výměny nástavců. Dostupné budou i v několika barvách.

Foto: Bang & Olufsen

Cenově nicméně nemá jít o žádnou levnou záležitost. Nová generace této oblíbené řady, která by měla vstoupit do prodeje 14. února, má stát 350 dolarů, v přepočtu tedy něco přes 7 800 Kč. Bang & Olufsen bude zvlášť prodávat i ono pouzdro s bezdrátovým dobíjením za 200 dolarů pro ty, kteří chtějí upgradovat jen na tento doplněk. Cena dobíjecí podložky s očekávaným vydáním v dubnu zatím ještě není známá.

Komentáře