Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Beta verze iOS 12.2 potvrdila brzký příchod druhé generace sluchátek AirPods

O uvedení druhé generace AirPodů se mluví už dlouho a vše nasvědčuje tomu, že přijdou v rámci několika měsíců. Tyto domněnky nicméně doposud vycházely pouze ze zdrojů, které se odkazovaly na výrobní řetězce Applu, tudíž nebylo možné definitivně potvrdit, kdy vlastně tato oblíbená bezdrátová sluchátka dorazí. Nyní je však situace o něco odlišná.

Apple nově vydal pro vývojáře beta verzi iOS 12.2, která v sobě mimo jiné skrývá zmínku i o AirPodech. A velmi pravděpodobně o zcela nové generaci. Jak si totiž všiml server 9to5Mac, nastavovací okno pro aktivaci hlasové funkce „Hey Siri“ sloužící pro vyvolání jablečné asistentky bez nutnosti stisknutí tlačítka ve svém popisu zdůrazňuje, že stejná možnost bude fungovat i pro AirPody.

Foto: 9to5Mac

Právě „Hey Siri“ má být jedním z hlavních novinek druhé generace sluchátek. Díky ní by pak uživatelé mohli jednoduše zadávat konkrétní požadavky, aniž by museli poklepávat na levém či pravém sluchátku, jako tomu je doposud.

Vedle „Hey Siri“ by se nová generace AirPodů měla dočkat i voděodolnosti, možného tlumení okolního ruchu a především také inovovaného pouzdra, které by bylo možné dobíjet zcela bezdrátově položením na dobíjecí destičku (třeba na AirPower, která se má také letos po dlouhém čekání objevit). To však zatím není stoprocentně potvrzeno.

Tak či tak, příchod nové verze AirPodů by po těch letech určitě dával smysl. Ačkoliv je debutová generace vysoce populární a například přes loňské Vánoce bořila rekordy nejen v Česku, ale také na globální scéně, chybí ji jisté kýžené funkce, které by z těchto pecek udělaly opět o něco lepší produkt. A možná se jim trochu změní i design.

Komentáře