Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Bezdrátová nabíječka AirPower vstává z mrtvých. Údajně měla být zahájena její výroba

O AirPower, bezdrátové nabíječce Applu, se toho již napsalo dost. Ne však ve smyslu, jak nabíjení až tří zařízení současně na minimalistické podložce funguje v praxi, ale proč ji kalifornský gigant dosud ani nevydal, respektive co zatím stojí. Delší dobu se totiž ví, že Apple neodhadl náročnost výroby tohoto produktu a dokonce měl narazit i na fyzikální problémy, díky nimž ji nebylo možné vyrobit.

Současně se však skloňoval přístup Cookovy firmy, která nevydala žádné oficiální vyjádření o stavu dlouho slibované AirPower a namísto toho, aby se k této věci postavila čelem, smazala snad všechny zmínky z oficiálního webu a tvářila se, že o AirPower nikdy nemluvila. Nyní to však vypadá, že jablečná nabíječka přeci jen vstává z mrtvých.

Podle zprávy serveru MacRumors se AirPower již měla dostat do výroby. Konkrétně měl jednotlivé procesy zahájit čínský výrobce Luxshare Precision, jehož výrobní know-how mělo být pro produkci AirPower klíčové od samotného začátku. Údajně se má také připojit další dodavatel Applu Pegatron, jenž by měl na nabíječce začít pracovat od 21. ledna.

Tyto informace, které však nemusí být stoprocentně pravdivé a realita může být o něco odlišná, ostatně vycházejí i z tweetu známého vývojáře a fanouška Applu Steva Troughton-Smitha, který koncem roku napsal, že měl Apple údajně vyřešit technické problémy spojené se samotnou výrobou.

Nyní je otázkou, kdy se AirPower reálně dostane na trhu. Hovoří se o termínu „brzy“, což může být vzhledem k jeho nespecifičnosti logicky kdykoliv. Je však možné, že se ven dostane ještě v prvním čtvrtletí, a to minimálně v omezeném množství. Teoreticky stejně jako druhá generace AirPodů nebo televizní streamovací služba Applu.

Komentáře