Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Díky tomuto chytrému doplňku se odnaučíte hrbit při práci na počítači

Ačkoliv lidé kladou stále větší důraz na své zdraví a péči o tělo, často opomíjeným prvkem stále zůstává prevence bolesti zad způsobená jak špatně vykonávaným pohybem, tak především nezdravým sezením u stolu. Vzhledem k tomu, že v dnešní době stále přibývá freelancerů a lidé preferují práci z domů, často se tak stává, že pracují ve shrbené pozici u konferenčního stolku či v sedě na posteli nebo v jiné poloze, která tělu příliš nesvědčí. Faktem je, že většina z nás nebere tento problém velmi vážně, jakmile se však problémy se zády jednou dostaví, špatně se jich zbavujeme a často se i vrací.

S elegantním řešením přišel izraelský startup UPRIGHT, který vymyslel přístroj s cílem pomoci lidem zlepšit postavení svého těla a předejít tak bolesti zad. Řeč je o malém zařízení, které se pomocí speciálních nálepek připevní na horní část zad a hlídá polohu, ve které uživatel sedí. Jakmile změní polohu na takovou, která není pro záda zdravá, zařízení zareaguje jemnou vibrací, která naznačuje uživateli, aby se vrátil zpět do původní pozice.

Vedle iOS podporuje takzvaný UPRIGHT GO i Android (Foto: UPRIGHT)

Vzhledem k tomu, že gadget prostřednictvím dedikované aplikace spolupracuje s iOS a macOS, potažmo také watchOS, je možné poměrně přesně sledovat nejrůznější statistiky. Uživatelé pak dostanou zajímavou zpětnou vazbu ohledně toho, zdali mají své sezení zlepšit (včetně návodů, jak na to), případně proč se vlastní hrbí. Nechybí ani možnost nastavení specifických cílů k dosažení.

UPRIGHT GO je momentálně v prodeji za 79,95 dolaru, tedy zhruba 1800 korun, a to na oficiálním e-shopu, na Amazonu nebo na stránkách Applu. Do Čech je přístroj možné objednat také, samozřejmě s připlacením si za poštovné.

Foto: UPRIGHT

Součástí balíčku je pak vedle samotného zařízení i 5 náplastí, díky nimž zařízení na zádech drží, přičemž jedna vydrží zhruba dva týdny nošení. Proto je třeba je pravidelně doobjednávat — 10 náplastí vyjde na zhruba 7 dolarů, tedy asi 160 korun.

Komentáře