Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Díky službě Musish můžete poslouchat Apple Music přímo z webového prohlížeče

Pokud patříte mezi aktivní uživatele Apple Music, pravděpodobně jste již někdy čelili situaci, kdyby se vám hodilo přehrávat hudbu z této streamovací platformy na desktopu online bez nutnosti stahovat iTunes. Typickým příkladem mohou být firemní počítače, které například vůbec nedovolí instalaci softwaru třetí strany. A používání telefonu pro několikahodinovou hudební session může být kritické pro baterku.

Bylo tak jen otázkou času, než vývojáři vymyslí takový způsob, který by fungoval ryze ve webovém prohlížeči a chtěl by po vás maximálně jen přihlášení pomocí Apple ID. I když lze na internetu najít více podobných platforem, jednou z nejzajímavějších je takzvaná Musish, která je ve formě open source nabízena na portálu GitHub.

Jak asi očekáváte, po stránce funkčnosti je Musish velice podobný Apple Music. K dispozici jsou jak sekce Pro vás, Prohlížení a Rádio, tak samozřejmě i vaše knihovna uložených (potažmo stažených) skladeb. Nechybí ani vyhledávací pole nebo výčet různých playlistů, které Apple přesně sestavuje. Benefitem je také možnost přehrávání 30vteřinových úseků skladeb v případě, že se do Musish nepřihlásíte.

Na první pohled zaujme také celé uživatelské rozhraní této platformy, které vychází z minimalistického plochého stylu a velmi se podobá vzhledu Apple Music na iOS a macOS. Alba a písničky jsou přehledně řazeny a jestli se dokážete orientovat v této službě na mobilních zařízeních či desktopech, bude pro vás porozumění celého principu hračkou.

Musish je zdarma a do budoucna má podle vývojářů, jmenovitě Brychana Bennett-Odluma, Raphaëla Vigéeho, Jamese Jarvise a Filipa Grebowského, projít ještě velkými změnami. Chtějí totiž platformu obohatit i tmavým režimem, který se stal s příchodem macOS Mojave velmi populární i mezi uživateli jablečných desktopů, a plnohodnotně ji zpřístupnit také pro telefony.

Komentáře