Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Díky této aplikaci pro iPhone si ženy mohou přesně zaznamenávat údaje spojené s kojením dítěte

V dnešní době existují mobilní aplikace téměř na vše. Prakticky jakákoliv činnost, která může být podporována digitálními technologiemi, se do iPhonů, iPadů a dalších zařízení již ve formě aplikace dostala s cílem zjednodušovat uživatelům jejich život, potažmo jim ho zpříjemňovat. To se týká i kojení dítěte, na což se nově zaměřil iOS vývojář Orcun Yörük.

Ten vytvořil jednoduchou aplikaci pro iPhone pod názvem Noa, která má za úkol sledovat uplynulý čas od posledního kojení a současně tak poskytovat ženě ideální přehled o tom, jak tato přirozená výživa novorozenců a batolat probíhala v jednotlivých úsecích, respektive dnech či týdnech.

I když Noa na první pohled působí jako obyčejné stopky, které mají minimalistické tmavě modré uživatelské rozhraní, nabízí několik doplňkových funkcí, jež se kojící mamince mohou velmi hodit. Jednou z nich je například sledování, z jakého prsu kojila naposled a podle toho přizpůsobit kojení následující. Obecně se totiž říká, že je prsa vhodné střídat. Aplikace mimo jiné kalkuje i s mateřským mlékem v lahvi.

Yörük se dle svých slov snažil také zaměřovat na co nejjrychlejší orientaci uvnitř aplikace, což dokazuje i možnost rychlého spuštění odpočítávání pouhým jedním kliknutím. A aby byl nástroj ještě dostupnější, spolupracuje i se Siri, tudíž je možné vše zaznamenávat pouhým hlasem. Nehledě na to, že lze nastavit také specifické zkratky v rámci Siri Shortcuts.

Noa, která měla vzniknout v důsledku nedostatku podobných aplikací, je zdarma ke stažení na App Storu. Jde nicméně o limitovanou nabídku a výhledově bude zpoplatněna.

Komentáře