Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Díky tomuto nástroji si na profil Instagramu můžete snadno přidat několik přímých odkazů

Používáte-li Instagram aktivně a poněkud na profesionálnější úrovni, pravděpodobně jste již čelili situaci, kdy by se vám hodilo do samotného profilu přidat více odkazů. Instagram totiž aktuálně umožňuje nastavení pouze jednoho přímého odkazu a pokud tak chcete ostatním uživatelům nabídnout prokliky na další weby rovnou z hlavičky vašeho profilu, nativně to zatím nejde nijak udělat.

Pokud tedy nemáte více jak 10 tisíc sledujících nebo ověřený účet, abyste mohli přidávat odkazy přímo do takzvaných Stories, odkud se uživatelé na váš daný web dostanou jednoduchým „swajpnutím“ (což také není ideální metoda, nicméně funguje), teoreticky by se vám mohl hodit nástroj many.link od dánského vývojáře Mikkela Malmberga.

Ten slouží pro vytvoření speciálního externího profilu, do kterého pak budete moci vkládat tolik odkazů, kolik chcete. Principem je vygenerování adresy v podobě many.link/vase_jmeno, jež se následně vloží přímo do profilu na Instagramu, respektive do sekce určené pro sdílení webu. Jakmile pak uživatel na tento link klikne, vyjede mu přímo v rámci Instagramu právě tento souhrn odkazů.

many.link má fungovat nejen na iPhonech, ale také na telefonech s Androidem či desktopu

Malmbergovým cílem nicméně nebylo nabídnout uživatelům prostý souhrn odkazů. Snažil se, aby se zároveň působily atraktivně. Proto si v many.link můžete změnit jak pozadí celé stránky, tak i například přidat k webovým adresám titulky (respektive podtitulky) či nějakou fotku. Nehledě na to, že je zahrnuta i funkce pro sledování statistik prokliků.

Do budoucna by pak do nástroje měl zakomponovat i další funkce, které by mohly být zpoplatněny. Aktuálně je many.link nabízen zdarma, jelikož je stále v beta verzi. Funguje však velmi dobře a dokazují to i uživatelé na serveru Product Hunt, kde se many.link stal před dvěma dny Produktem dne s více než 600 upvotes.

many.link v tom není sám

many.link není jediným nástrojem s takovým zaměřením. Pokud by vám nevyhovoval, můžete zkusit například alternativy v podobě Linktree nebo Campsite, potažmo si nadesignovat vlastní řešení, jako to udělal právě Malmberg, když se mu nelíbili podobné pomůcky, které byly již předtím dostupné.

Komentáře