Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Mobilní Gmail prochází zásadní změnou designu. Nové rozhraní se projeví také v iOS aplikaci
Foto: Google

Gmail je bezesporu jednou z nejoblíbenějších e-mailových služeb, a to i mezi uživateli zařízení od Applu, kteří jinak mají snadno k dispozici iCloud. Mezi hlavní přednosti řešení od Googlu patří však nejen řada zajímavých e-mailových funkcí s pokročilým nastavením, ale také uživatelské rozhraní, které těží z relativní přehlednosti a snadné orientace.

Společnost z kalifornského Mountain View nicméně své nabízené služby postupně převléká do nového designového kabátku s důrazem na velmi minimalistické pojetí v bílé barvě bez žádných rušivých elementů (takzvaný Google Material Theme). A nyní se této změny dočkala i oficiální aplikace Gmailu na iOS a Android.

Součástí této obměny jsou prvky, jež uživatelé Gmailu znají z desktopové varianty, kde je tato designová koncepce již nějakou dobu zavedena. Hned na první pohled zaujme přepracované rozhraní bez hlavní červené lišty, které je prakticky celé bílé. A ačkoliv může kopírovat dnešní trendy plochého vzhledu, přílišný důraz na bílou barvu může být i ke škodě vzhledem k absenci tmavého režimu. V noci tak kontrolování a psaní e-mailů skrze nový mobilní Gmail může být poněkud nepříjemné.

Foto: Google

S jednoduchým designem nicméně přichází i snazší orientace. Vizí Googlu je jak na zařízení s Androidem, tak na iPhony a iPady postupně doručovat všechny své služby a aplikace v takovém vzhledu, které bude pro uživatele mnohem pochopitelnější. Typickým příkladem může být i integrace nového vyhledávacího pole, které nyní není zvýrazněnou pouhou lupou, ale celou lištou. Za zmínku také stojí rychlejší možnost přepínání účtů, a to kliknutím na profilovou fotku v pravém horním rohu.

Foto: Google

Po stránce nových funkcí toho však nová aktualizace moc nepřináší. Jedinou výraznější novinkou je prohlížení příloh (včetně fotek) bez nutnosti je manuálně otevírat nebo scrollovat skrze e-mailovou konverzaci. Nelze opomenout ani inovované výstražné sdělení, pokud příchozí e-mail pochází od nedůvěryhodného zdroje — to se v horní části zprávy zobrazí velké červené pole, aby uživatel ihned věděl, že něco není v pořádku.

Co se týče dostupnosti, již nyní by se nové rozhraní mělo dostávat ke všem uživatelům. Jak bylo zmíněno výše, podporovat to budou jako zařízení s iOS, tak samozřejmě i Androidy.

Komentáře