Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Google Maps začínají zobrazovat rychlostní limity a radary. Zatím jen mimo Česko

Po téměř dvouletém testování začíná Google u svých map konečně globálně uvolňovat jednu ze zásadních funkcí, kterou ocení nejeden motorista. Řeč je o zobrazování rychlostních limitů, tedy o funkci, kterou nabízí řada konkurenčních navigací. V Google Maps, pravděpodobně nejrozšířenější navigační aplikaci světa, ale doposud chyběla.

Absence rychlostních limitů byla u takto kvalitní navigační aplikace poměrně zarážející, a to i z toho důvodu, že Google již v roce 2013 koupil izraelský startup Waze. Google data z komunitní navigační aplikace Waze dlouhodobě využívá, ale rychlostní limity, které Waze zobrazuje již od roku 2016, se do Google Maps až dosud nedostaly. Zobrazuje je přitom i mnoho konkurenčních navigačních aplikací jako Sygic, HERE či TomTom.

Nyní ale Google začal zobrazování rychlostních limitů konečně rozšiřovat. Novinka začíná být dostupná napříč operačními systémy iOS a Android, přičemž rychlostní limity se prozatím ukážou uživatelům ve Spojených státech, Spojeném království a v Dánsku. Jak již bylo řečeno, Google funkci dlouho testoval, ale dostupná doposud byla jen uživatelům v Bay Area v San Franciscu a v brazilské metropoli Rio de Janeiro.

Foto: 9to5Google

Rychlostní limity ale nejsou jedinou novinkou, kterou začal Google do své navigační aplikace šířit. Google Maps nyní začínají uživatele varovat také před rychlostními radary, přičemž tato funkce se prozatím šíří do Spojeného království, Spojených států, Austrálie, Ruska, Brazílie, Mexika, Kanady, Indie a Indonésie. Rychlostní kamery zde budou zobrazeny na mapě a když se k nim bude řidič autem blížit, varuje jej zvuková výstraha. Také u dat o rozmístění radarů se dá předpokládat, že pocházejí alespoň částečně ze služby Waze.

Google obě novinky vypouští postupně a jedná se o update na straně serveru, který nevyžaduje aktualizaci aplikace. I tak je ale samozřejmě dobré si kontrolovat, zda využíváte nejnovější verzi aplikace. Co se týče příchodu novinek do České republiky, žádné informace od Googlu bohužel nejsou k dispozici. Doufejme tedy, že po první vlně šíření obou funkcí rychle dojde i na další země včetně té naší.

Foto: AndroidPolice

Potěšující je, že Česká republika je v oblasti mapování pro Google i kvůli velké konkurenci ze strany Seznamu dlouhodobě na předních pozicích zájmu. Česko je Googlem zmapováno velice dobře, nechybí data o veřejné dopravě a Google byl rovněž první firmou, která do své aplikace integrovala nově uvolněná data organizace ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy) včetně hlášení o mimořádnostech. Snad se k nám tedy dostane i právě indikace maximální povolené rychlosti a varování před radary.

Komentáře