Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Huawei snížilo a zmrazilo plat zaměstnancům zodpovědným za odeslání novoročního tweetu z iPhonu

Čínská společnost Huawei zažívá v posledních týdnech nelehké období. Kromě obvinění ze špionáže, které v posledních dnech proběhlo mimo jiné snad všemi českými médii, totiž řeší také problém se svým mediálním obrazem a zaměstnanci. V rámci příchodu Nového roku se totiž na oficiálním Twitteru firmy objevil tweet, prostřednictvím kterého Huawei popřálo svým sledujícím Štastný nový rok 2019, včetně zmínky, že jedním z hlavních cílů společnosti bude nabídnout uživatelům více důvodů spojovat se se svými blízkými.

Na tom by pro Huawei nebylo samozřejmě nic špatného, kdyby ovšem celý tweet nebyl odeslán z konkurenčního iPhonu, se kterým čínská společnost svádí v posledních měsících velké boje o podíl na trhu mobilních telefonů. V tweetu se totiž objevil tradiční popisek Via Twitter for iPhone, který jasně naznačil, z jakého zařízení byla zpráva odeslána.

Pochybení údajných dvou zaměstnanců vyvolalo ve firmě obrovský poprask a dle informací zahraničních médií byli okamžitě zařazeni na nižší pracovní pozice a zároveň jim byl snížen plat o 5 tisíc juanů, v přepočtu zhruba 16 500 korun. Jednomu ze dvojice – údajně šéfovi pro digitální marketing – má být navíc v rámci potrestání zmrazen plat až na dobu jednoho roku.

Tweet, který způsobil ve společnosti Huawei poprask

Zřejmě nejpodivnější věcí na celém incidentu je ovšem interní vyjádření samotného Huawei. Čínský gigant se totiž dle Reuters v interní zprávě svým zaměstnancům nechal slyšet, že chyba vznikla kvůli omylu agentury Sapient, kterou společnost využívá pro správu svých sociálních profilů.

„Chyba se stala, když externě najatá společnost pro správu sociálních sítí Sapient měla problémy s VPN připojením na svém desktopovém počítači, v důsledku čehož byla nucena použít iPhone se SIM kartou s roamingem tak, aby došlo k odeslání tweetu ve správný čas,“ sdělilo údajně v interní komunikaci Huawei.

Celý tento problém samozřejmě navazuje na obrovský problém cenzury, se kterou se v Číně jednotlivci i firmy potýkají. Spoustu webových stránek a služeb totiž bez využití virtuálních privátních sítí (VPN) nelze používat. A právě výpadek té, kterou najatá agentura používala, způsobil dle všeho tuto šlamastiku.

Komentáře