Inzerce      O nás     CzechCrunch  
IKEA začala v Česku prodávat certifikovaný Lightning kabel. Stojí 199 korun a měří 1,5 metru
Foto: IKEA

Je tomu několik dní, co švédský nábytkářský gigant IKEA vyrukoval s dalším příslušenstvím pro zařízení od Applu. Poté, co na veletrhu CES představil rolety s možností dálkového ovládání, které stejně jako jeho chytré žárovky a zásuvky podporují HomeKit (jablečné řešení pro chytrou domácnost), ukázal také nabíjecí Lightning kabel pro iPhony a iPady.

Na celé věci by asi nebylo nic překvapivého. Alternativních Lightning kabelů je na trhu celá řada, na druhou stranu drtivá většina z nich postrádá zásadní certifikaci MFi (Made for iPhone), která je posvěcena samotným Applem a zaručuje stoprocentní funkčnost. Je totiž běžné, že kabely třetích stran bez této certifikace na iOS zařízeních nefungují, v horším případě je poškozují.

Foto: IKEA

A právě na to se IKEA u dobíjecího kabelu pod označením Lillhult zaměřila. Vedle MFi má nicméně zaujmout i dalšími vhodnými vlastnostmi. Jednou z nich je odolnost, která u oficiálních Lightning kabelů od Applu není zrovna optimální a často se stává, že se na koncích nepříjemně lámou. IKEA to u Lillhultu řeší speciálně upraveným, černobílým textilním povrchem, jenž má navíc sloužit i jako dekorativní prvek.

Další výhodou je i jeho délka, která dosahuje 1,5 metru, a také přiložená elastická páska, díky níž je možné jednotlivé části kabelu držet pohromadě a zamezovat tak zamotávání. To nejdůležitější je však cena – IKEA své řešení nabízí za 199 Kč, což je oproti oficiálním kabelům od cupertinské firmy zhruba třetinová částka.

Foto: IKEA

Co se pak týče koupi, Lillhult je možné nově pořídit jak na e-shopu IKEA, tak i ve vybraných pobočkách v Česku, kde byly tyto kabely k dispozici už pár dní po oficiálním představení a zahájení prodejů ve Švédsku. V nabídce jsou mimo jiné i kabely USB/USB-C a USB/micro USB ze stejné edice.

Komentáře