Inzerce      O nás     CzechCrunch  
iOS 13 přinese kýžený tmavý režim, pokročilejší multitasking a nové funkce pro produktivitu na iPadu
Foto: Jackson Sworski / Behance

Ačkoliv do jara ještě zbývá několik měsíců, už nyní se vyhlíží vývojářská konference WWDC, kterou Apple v průběhu června každoročně pořádá. Ta bývá standardně zasypána celou řadou témat vztahujících se k vývoji aplikacím a dalších návazných činností, nicméně to nejdůležitější je vždy pro běžné fanoušky cupertinské firmy nová verze iOS, potažmo dalších operačních systémů pro jablečná zařízení.

Jinak tomu nebude ani během letošního ročníku, který by měl pro iPhony a iPady odhalit iOS 13. I když se o chystaných novinkách v rámci tohoto systému příliš neví, na povrch se přeci jen dostávají zásadní střípky. O to zásadnější, když je do oběhu pouští samotný Mark Gurman, který se v odhadech týkajících se Applu moc často neplete. Ten totiž ve svém nejnovějším reportu zmínil, že chystaná aktualizace iOS přijde s jednou z často požadovaných funkcí – tmavým režimem.

Po nekonečných letech by tak uživatelé nemuseli manuálně invertovat barvy zobrazení displeje v nastavení do tmavých odstínů (což vesměs fungovalo, ale stejně byla řada grafických prvků po této změně vyobrazována nepřirozenými barvami), ale rovnou si aktivovat funkci takzvaného Dark Modu. Na něj ostatně Apple vsadil i na macOS Mojave a očividně chce tu možnost, která má za cíl šetřit  zrak uživatelů během používání v nočních podmínkách, prosadit i do iOS.

Foto: Léo Vallet/Behance

Vedle tmavého režimu by měla být výrazněji přepracována i domovská obrazovka. Zatím se však neví do jakého stylu. Neměl by chybět ani pokročilejší multitasking v podobě zobrazování dvou oken stejné aplikace (dosud bylo možné u iPadů rozdělit obrazovku pouze pro dvě odlišné aplikace), nové funkce pro platformu CarPlay a patrně i specifické úpravy přímo pro iPady za účelem produktivnější práce.

iOS 13 by mimo jiné mělo být připraveno i na nové aplikace jablečných služeb, a to konkrétně Apple News (zatím nedostupné v Česku) a TV, která by měla sloužit pro blížící se televizní streamovací službu.

Komentáře