Inzerce      O nás     CzechCrunch  
iPhone SE se o víkendu vrátil na americké pulty. Okamžitě se po něm zaprášilo

Malý čtyřpalcový iPhone SE se o víkendu nečekaně vrátil do prodeje, a to přímo na oficiálním online Apple Storu ve Spojených státech. Legendární telefon ovšem na virtuálních pultech vydržel jen den, než Apple zbytek svých zásob kompletně vyprodal.

iPhone SE byl v Apple Storu k dostání ve speciální sekci, která slouží k výprodejům neaktuálních produktů. Jednalo se o nové nerozbalené kusy a k dostání byly za velice zajímavé ceny. iPhone SE s 32GB pamětí vyšel na 249 dolarů, tedy méně než 6 000 korun. Verze s 128GB pamětí byla o tisícikorunu dražší.

Prodej telefonů byl zahájen v sobotu a po víkendu již žádné kusy k dostání nebyly. Bohužel ale nejsou k dispozici žádné informace o tom, kolik telefonů měl Apple na skladě. Není tedy zřejmé, zda byl zájem až tak obrovský, nebo zásoby malé. To, jakým způsobem se po iPhonech zaprášilo, nicméně opět vyvolává otázku, zda by si iPhone SE nezasloužil nástupce.

Segment malých telefonů je prakticky neobsazený a kompaktní 4palcový telefon je dnes k nesehnání. Pokles prodejů iPhonů navíc naznačil, že Applu chybí dostupný vstupní model, který by oslovil širší masy uživatelů. iPhone SE stále dokáže zaujmout, a to i přes to, že nese design iPhonu 5 z roku 2012. Nová verze iPhonu SE s aktuálním hardwarem a displejem bez rámečků by si tedy své zákazníky nejspíš našla.

Do České republiky se bohužel iPhone SE nevrátil ani na víkend a za takto příznivou cenu ho v Česku bohužel zákazník nesežene. Pokud ale máte o telefon zájem, některé e-shopy jej ještě nabízejí. Již tomu tak ale nemusí být dlouho.

Komentáře