Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Italský designér navrhl novou verzi AirPods s modernějším vzhledem a magnetickým nabíjením
Foto: Xhakomo Doda/Behance

Druhá generace AirPods je spolu se streamovací televizní službou pravděpodobně jedním z nejočekávanějších produktů od Applu, který by měl být odhalen v prvním kvartálu roku. Tato populární bezdrátová sluchátka se totiž nedočkala aktualizace od debutu v roce 2016 a veřejnost se tak logický ptá, kdy přijde ona kýžená nová verze s novými funkcemi, které by využití AirPodů posunuly na další úroveň.

Pochopitelně se stoprocentně neví, co nové AirPody přinesou, ač se spekuluje o voděodolnosti, hlasovému vyvolávání Siri, biometrických senzorech, funkci pro potlačení okolního hluku nebo inovovaném pouzdře, které by mělo jít bezdrátově dobíjet. Stejně jako o funkcích se hojně mluví i o výsledném designu, jenž by mohl být také obměněn. A možná tak, jak nově ukazuje italský designér Xhakomo Doda.

Foto: Xhakomo Doda/Behance

Ten na portálu Behance publikoval své grafické návrhy, jak by druhá generace jablečných sluchátek mohla vypadat. I když na první pohled nejde o žádnou výraznou změnu, při hlubším prozkoumání lze zjistit, že se liší v mnoha ohledech. Tím nejvýraznějším jsou asi samotné nožičky AirPodů, které jsou hranatější, mají na sobě malé logo Applu a trochu kopírují pojetí druhé verze digitálního pera Apple Pencil.

Foto: Xhakomo Doda/Behance

Odlišné je oproti původní generaci sluchátek i napojení nožiček na pecky, což nejlépe vysvětlí přiložená vizualizace, a také nové uspořádání mikrofonů a reproduktorů. Velikostně pak Dodovy AirPody vypadají shodně, nicméně to není všechno, jak si představuje novou verzi hodnou roku 2019. Velký důraz kladl také na samotné dobíjení, které by podle něj měl Apple vyřešit magneticky.

Foto: Xhakomo Doda/Behance

Nová podložka i možnost přichycení

V Dodových vizualizacích se objevuje i zcela nová podložka, na kterou by se AirPody daly magneticky přichytit a ihned se začít nabíjet. Je však nepravděpodobné, že by tato podložka nahrazovala klasickou krabičku – spíše to je prezentováno jako domácí doplněk, který by ležel na stole například vedle Macu.

Foto: Xhakomo Doda/Behance

Díky rovné hranatější ploše sluchátek by se pak měla dát snadno pomocí magnetů přichytit i například na hranu displejů, což je zajímavý způsob, nicméně poněkud bezúčelný, jelikož se zatím běžně nevyskytují taková zařízení s možností povrchového dobíjení.

Foto: Xhakomo Doda/Behance

Zdali se Doda trefil do gusta Applu a odhadl novou podobu AirPods, která by podle předpovědí různých zdrojů měla přijít do března letošního roku, se logicky neví. Na druhou stranu lze s jeho návrhem vidět podobnost s „hranatějším“ Apple Pencilem druhé generace, takže výsledný vzhled není úplně od věci.

Komentáře