Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Jak snadno zjistit aktuální stav baterie u AirPods? Jde to i přes Apple Watch a Siri

AirPody jsou pro mnoho lidí neodmyslitelným doplňkem, který nosí nestále s sebou. Respektive v uších. A ačkoliv jsou po stránce funkčnosti velmi spolehlivé, což potvrzuje hlavně bleskové a velmi pohodlné párování se zařízeními od Applu, na baterce toho moc nevydrží. Podle oficiálních specifikací mají vydržet přehrávat hudbu až 5 hodin, nicméně zpravidla tomu bývá méně.

S tím se logicky pojí i kontrola stavu jejich baterie. I když je fakt, že se AirPody po vsunutí zpět do pouzdra mají během 15 minut nabít na další až tři hodiny poslechu, není od věci mít přehled, jak na tom se svou energií vlastně jsou. K dispozici je hned několik způsobů, jak baterii kontrolovat, a to nejen přes iPhone, ale také přes Apple Watch nebo Siri.

Na iPhonu

Na iPhonu existují prakticky dva způsoby, jak zjistit stav baterie vašich AirPodů. Tím prvním je přes zobrazení Dnes, které lze vyvolat tahem prstu z levé strany displeje. Tam se stačí podívat na widget Baterie, kde se zobrazuje aktuální stav vašeho iPhonu a pravděpodobně také Apple Watch. V případě, že máte AirPody zrovna v uších (respektive vyndané z dobíjecí krabičky), zobrazuje se tam i jejich baterka, a to zvlášť na levém a pravém sluchátku.

Pokud však máte AirPody delší dobu mimo, stačí před iPhonem krabičku otevřít a ve widgetu se po úvodním spojení zobrazí momentální stav nejen samotných sluchátek, ale i jejich pouzdra. Je však zapotřebí, aby jste měli widget Baterie v zobrazení Dnes nainstalovaný. Jestliže nemáte, stačí sjet dolů k tlačítku Upravit a widget přidat.

Dalším způsobem, jak ověřit, kolik času vám AirPody budou přibližně hrát, je pomocí Siri. Té stačí zadat povel ve smyslu „How is the battery of my AirPods“ a vše potřebné vám ihned sdělí.

Na Apple Watch

Vzhledem k tomu, že dají AirPody používat také s Apple Watch, lze jejich stav baterie zjistit i přes ně. K tomu stačí aktivovat Ovládací centrum na watchOS (přejetím prstu ze spodní části displeje nahoru) a kliknout na ikonu indikující aktuální baterku samotných hodinek. Jakmile na ní kliknete a AirPody zrovna používáte, objeví se jejich stav.

Pokud však máte AirPody v krabičce, tak je stačí vyndat (případně jen otevřít krabičku) a informace, které hledáte, se uvnitř sekce Baterie znovu naskytnou.

Na pouzdře od AirPods

Kontrolovat baterii AirPodů lze také přímo na dobíjecím pouzdře pomocí malého indikátoru, který je uvnitř krabičky v prostorách mezi sluchátky. Pokud svítí zeleně, mají sluchátka dostatek šťávy, ale pokud bliká oranžově, moc jim toho nezbývá. To podobné platí také u krabičky, pokud v ní AirPody nejsou. Jde nicméně pouze o orientační údaje. Přesnější info vám řeknou možnosti zmíněné výše.

Foto: TechCrunch/YouTube

Komentáře