Inzerce      O nás     CzechCrunch  
LG, Sony a Vizio překvapily. Po Samsungu oznámily podporu AirPlay 2 a HomeKitu

Samsung na letošním veletrhu spotřební elektroniky CES překvapil veřejnost, když oznámil, že budou jeho chytré televize z roku 2018 a 2019 podporovat iTunes a bezdrátový protokol AirPlay 2. Ten slouží pro přenos multimediálního obsahu a uživatel tak může bezdrátově přehrávat filmy, hudbu, fotky či třeba podcasty ze svého iPhonu, iPadu nebo Macu přímo v televizi. Skvělou zprávou je, že hned po Samsungu podporu AirPlay 2 oznámili i další výrobci televizí – LG, Sony a Vizio.

LG, druhý ze známých korejských výrobců televizí, v Las Vegas oznámil, že jeho televize budou podporovat jak AirPlay, tak i HomeKit. Jeho televizory bude tedy možné používat nejen k bezdrátovému přehrávání obrazu a zvuku ze zařízení od Applu, ale i k ovládání chytré domácnosti s pomocí hlasové asistentky Siri. Vylepšení se týká nových televizí z roku 2019, které spadají pod řadu AI. Společnost LG přitom do televizí kromě AirPlay 2 a HomeKitu integrovala i chytrou asistentku Alexa od Amazonu.

Podporu AirPlay 2 a HomeKitu oznámil i americký výrobce televizí Vizio. Vylepšení se přitom bude týkat i stávajících televizí SmartCast TV a přijde coby bezplatná softwarová aktualizace během druhého čtvrtletí letošního roku.

Zatím posledním hráčem na trhu televizí, který přidá podporu AirPlay 2 a HomeKitu, je japonské Sony. Velmi zajímavé je, že televize od Sony budou tyto funkce Applu podporovat i přesto, že běží na systému Android TV. Takto širokou adopci protokolů AirPlay 2 a HomeKit čekal opravdu málokdo a ukazuje se, že Apple výrazně mění taktiku.

Ekosystém Applu byl vždy velice uzavřený a například pro využívání AirPlay 2 a HomeKitu Apple prodává vlastní chytrou krabičku Apple TV, kterou si uživatel může připojit k televizi. Nyní tedy u největších výrobců chytrých televizorů potřeba zakoupit Apple TV v podstatě odpadá. Rozšíření HomeKitu může nicméně pomoci prodejům chytrých zařízení do domácnosti kompatibilních s ekosystémem Applu.

Foto: Samsung

Komentáře