Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nejdůležitější přínos Applu pro lidstvo bude ve zdraví, říká Tim Cook v novém rozhovoru
Tim Cook, CEO Applu (Foto: Fortune Photo / Flickr)

Zdravotní sféra je pro Apple čím dál důležitější. O tom již dnes není pochyb. Potvrzují to jak Apple Watch, do nichž firma dokázala dostat například měření EKG nebo detekci pádu, tak i průběžný vývoj pro efektivní správu lékařských dat z iPhonu nebo práce na vývojářských balíčcích ResearchKit a CareKit. Zdraví pro cupertinskou firmu znamená hodně a logicky to výrazně podporuje Tim Cook.

V nejnovějším rozhovoru pro pořad Mad Money šéf Applu dokonce zmínil, že zdravotnictví ve spolupráci s příslušnými jablečnými funkcemi bude v následujících letech tak výrazné, že půjde o „nejdůležitější přínos Applu lidstvu vůbec“. „Náš byznys vždy spočíval v obohacování životů lidí. A vzhledem k tomu, že se do zdravotnictví skrze Apple Watch, ResearchKit, CareKit a databázi lékařských údajů v iPhonu dostáváme čím dál více, jde o obrovskou věc,“ říká Cook.

Foto: Apple

S tím se pojí i příběhy lidí, kteří konkrétně díky Apple Watch dokázali posunout svůj život k lepšímu. „Neustále čtu e-maily od zákazníků, kteří mi píší, jak jim Apple Watch změnily život,“ zmiňuje CEO Applu a naráží nejen na situace ohledně motivace k aktivnějšímu životnímu stylu, ale také na případy, kdy konkrétně funkce EKG dokázala dotyčným zachránit život. „Jsou to naprosto zásadní věci,“ dodává.

Cook mimo jiné zmínil, jak si Apple Watch stojí na trhu, což vysvětloval ve srovnání s iPodem, jedním z nejzásadnějších produktů Applu vůbec. Podle něj jsou totiž hodinky na takové úrovni, že kdyby vycházely ve stejném období jako iPody během své největší slávy, byly by až šestkrát „napřed“ oproti těmto ikonickým přehrávačům. Na stejné vlně mají být údajně i AirPody, respektive celkově segment nositelných zařízení, který má být navíc až o 50 % výdělečnější, než byl kdy iPod na svém maximu.

Foto: Apple

Celý 22minutový rozhovor toho však nabízí mnohem více. Cook pochopitelně reagoval na nepříznivý vývoj na akciovém trhu, situaci v Číně nebo pozici iPhonu XR (který má být od svého uvedení „nejoblíbenějším iPhonem“). Dále také naznačil, že během letošního roku přijdou „nové věci, na nichž firma roky pracovala“, což může být třeba očekávaná televizní streamovací služba.

Celý rozhovor je pak k dispozici zde:

Komentáře