Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nové televize od Samsungu nově umožňují přístup k iTunes a podporují AirPlay 2
Foto: Samsung

Samsung oznámil, že na jeho televizích z roku 2018 a 2019 bude nově možné přistupovat k iTunes. Uživatelé zařízení od Applu, kteří mají v iTunes nakoupené filmy, si je tedy nyní budou moci snadno pouštět právě i na televizi od Samsungu. Jihokorejský výrobce na nich bude navíc podporovat i AirPlay 2, nejnovější protokol Applu pro bezdrátový přenos obrazu a zvuku.

Uživatele jablečné digitální služby zároveň potěší, že na nových televizích Samsungu naleznou po aktualizaci na nový firmware aplikaci iTunes Movie and TV Shows. Ta není jen pasivní branou k filmové sbírce uživatele, ale plnohodnotným klientem pro iTunes, kde je možné filmy z iTunes i jednoduše nakupovat. Aplikace má být dostupná ve 100 zemích světa a pravděpodobně tedy i nás.

V kontextu dřívější striktní uzavřenosti ekosystému Applu je takovéto otevírání služby zajímavou novinkou. Exkluzivní aplikace navíc přichází na chytré televize firmy, s níž si Apple ještě nedávno nemohl přijít na jméno a vedl s ní vleklé spory, které se týkaly kopírování iPhonu.

Je každopádně možné, že se Apple již připravuje na start své streamovací služby s filmy a seriály, o níž se již delší dobu spekuluje. Konkurence Netflixu z dílny cupertinské společnosti by totiž mohla být představena již na jaře.

Co se týče podpory AirPlay 2, ta se týká hned 190 trhů a je tedy takřka jisté, že se nevyhne ani České republice. Novinka přinese majitelům zařízení od Applu a nové chytré televize od Samsungu možnost bezdrátově vysílat obsah z iPhonu, iPadu či Macu přímo do televize. Uživatel si tak snadno spustí na velké obrazovce a s pěkným zvukem třeba film, hudbu, podcast či třeba fotografie a videa z dovolené.

Komentáře