Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nový iPod touch by mohl být ryze herní kapesní konzolí. Nasvědčuje tomu několik věcí

Je tomu několik dní, co se na povrch dostaly informace o tom, že Apple pracuje na nové, sedmé generaci iPodu touch, který nebyl aktualizován od roku 2015. Veřejnost si tak rázem začala klást otázky, zdali vůbec dává smysl vydávat novou verzi hudebního přehrávače vzhledem k tomu, že vše, co iPod nabízí, prakticky zastávají iPhony. Smysl to však nicméně má, ale z jiného úhlu pohledu.

Apple by totiž nový iPod touch, o jehož chystaném příchodu jako první informoval solidní japonský server Mac Otakara, mohl profilovat jako ryze herní zařízení. Respektive kapesní konzoli. Nasvědčují tomu nedávné ochranné známky pro rozšíření iPodu touch jakožto gamingového produktu, které si společnost zaregistrovala.

Jak by ale celý princip herní konzole fungoval s ohledem na iPhony a iPady, které jsou díky svým výkonným čipům, skvělým displejům, vhodnému formátu pro držení a samozřejmě App Storu s nespočtem kvalitních her zajímavým prostředkem pro uživatele ke hraní her, zatím není jasné. Nutno navíc zdůraznit, že jde pouze o ochranné známky a nic definitivního.

Na druhou stranu nově spatřily světlo světa další zajímavé údaje od známého vývojáře a fanouška Applu Stevea Throughton-Smitha. Ten ze zdrojového kódu beta verze iOS 12.2, která mimo jiné odhalila i chystanou druhou verzi sluchátek AirPods, zjistil, že je v něm zmínka o iPodu, a to pod označením „iPod9,1“. Je zřejmé, že jde o zcela novou verzi, jelikož konkrétně předchozí iPod touch disponoval označením „iPod7,1“.

To je podle všeho dostatečný důkaz k tomu, že cupertinská společnost nad novým iPodem (možná vyloženě herním) skutečně přemýšlí a dost jistě na něm také pracuje. Pokud však bude cílit vyloženě na gaming, nebo bude sloužit jak dosud pro hudební uživatele, kteří chtějí mít dedikované zařízení výhradně pro hudbu (ačkoliv toho iPod touch dokáže mnohem více), je zatím neznámé. Je však zajímavé, že podle kódu by zařízení nemělo mít Face ID ani Touch ID.

Potvrzení nových iPadů

V kódu iOS 12.2 se mimo jiné objevily také zmínky o čtveřici nových iPadů, dost pravděpodobně nových iPadů mini, o nichž se poslední měsíce hojně spekuluje, a tradičních, 9,7palcových iPadů. Včetně Cellular variant a patrně bez Face ID.

Komentáře