Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Platební službu Apple Pay by měl za pár týdnů podporovat i český fintech startup Twisto

Spuštění Apple Pay v Česku je na spadnutí a tuzemští uživatelé jablečných zařízení netrpělivě čekají, kdy jim tuto platební službu zpřístupní i jejich banka. Jak už AppleCrunch s odkazem na sesterský web CzechCrunch několikrát informoval, první ve frontě má čekat rovnou pětice českých bank, jmenovitě Air Bank, Moneta, ČSOB, Komerční banka a Česká spořitelna. Nebudou však jediné.

Velký zájem o podporu Apple Pay poslední měsíce projevoval i český startup Twisto pod vedením zakladatele Michala Šmídy, který svým klientům umožňuje platit za zboží až s několikatýdenním zpožděním a další výhody moderního peněžního světa. A nyní to vypadá, že o podporu bezkontaktního placení podle Applu, jež se koncem roku dostalo i do Německa, stojí nadále.

Skrze Twisto by mohli platit přes Apple Pay i klienti bank, které jablečnou platební službu nebudou podporovat, aniž by přecházeli k jiné bance

Ve Všeobecných obchodních podmínkách Twista se totiž objevují i pojmy týkající se právě Apple Pay. To je pravděpodobně jasný náznak toho, že jakmile tým Tima Cooka posvětí spuštění Apple Pay i v Česku, Twisto bude jednou z prvních firem, která ji pro své zákazníky nabídne. Na druhou stranu žádné oficiální potvrzení z úst Šmídy, kterého se ptal server CzechCrunch, nezaznělo.

Foto: MasterCard

„Máme extrémní zájem, aby i uživatelé Twista mohli platit mobilním telefonem, protože věříme v budoucnost placení bez plastu, tedy fyzických karet. Spuštění Apple Pay nyní nechceme žádným způsobem komentovat, nicméně výhodou Twista zůstává, že ho mohou používat klienti jakékoliv banky,“ uvádí CEO Twista.

Michal Šmída, CEO Twista

Jasno by nicméně mělo být už za pár týdnů, kdy by kýžená platební služba Applu měla oficiálně dorazit na český trh. Konkrétně tak má jít o přelom ledna a února.

Komentáře