Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Poznejte ty nejlepší způsoby, kterými lze efektivně vyčistit sluchátka AirPods
Foto: Maurizio Pesce / Flickr

Vedle toho, že AirPody vcelku solidně hrají a mají dokonalé párování se zařízeními od Applu, jsou atraktivní i svým designem. Ať už samotný tvar sluchátek, tak i pouzdro vypadají díky svému uhlazenému vzhledu a bílé minimalistické barvě vskutku moderně. Na druhou stranu jsou vzhledem k těmto vlastnostem náchylnější na zachycování všemožných nečistot. Pochopitelně i těch z vašich uší či kapes od džín.

Proto je nutné AirPody včetně krabičky občas vyčistit, což nemusí být s ohledem na poměrně malé tvary a záhyby úplně jednoduché. Existuje však několik efektivních tipů, jak se o to můžete postarat rychle a s dobrými výsledky.

Povrchové čištění

Na povrchové čištění sluchátek a krabičky je nejjednodušší volbou malý hadřík z mikrovláken, který je k dostání takřka v každém obchodě. Tento prostředek slouží nejen na displeje, ale právě i na lesklé plochy, odkud poměrně efektivně dostane jakýkoliv prach, otisky mastných prstů a další povrchové nečistoty.

Foto: Maurizio Pesce / Flickr

Od věci také není hadřík před čištěním lehce namočit 70% isopropylalkoholem. Pokud tak ale učiníte, měli byste dbát zvýšené opatrnosti, aby se tekutina případně nedostala dovnitř sluchátek a Lightning konektoru dobíjecí krabičky — i když AirPody pár kapek vody snesou, oficiálně vodotěsné nejsou.

Čištění záhybů a mřížek

O něco komplikovanější oproti povrchovému čištění je odstraňování nečistot ze záhybů krabičky (respektive vnitřních prostor, zejména v okolí otevíracího mechanismu) a mřížek mikrofonů a reproduktorů. Tyto prostory jsou totiž velmi malé a dostává se do nich znatelně náročněji.

Nejjednodušším nápadem, který lze aplikovat kdykoliv, může být použití nehtu prstu na „vyškrábnutí“ špíny. Existují však mnohem lepší způsoby, přičemž jedním z nejoblíbenějších je použití obyčejné (možná lehce navlhčené) vatové tyčinky. Ta má nicméně tu nevýhodu, že možný ušní maz a další nečistoty zatlačí dále do otvorů.

Foto: RobS / YouTube

Proto se hodí používat i například párátka (nejlépe jemně obalená do papírového kapesníku pro „změkčení“ ostrého hrotu), teoreticky i mezizubní kartáčky či suché štětečky s jemnými štětinami.

Vše v jednom

Pravděpodobně jedním z nejefektivnějších návodů, jak rychle a účinně vyčistit AirPody (zejména pak jejich krabičku), je použití čistící gumy či plastelíny. Ty mají hlavní výhodu v tom, že se dokáží zformovat přesně tak, jak potřebujete, a poměrně snadno na sebe nalepí veškerou nečistotu.

Stačí prakticky utrhnout kousek této hmoty o přiměřených rozměrech a pomalu s ní oblepovat všechna potřebná místa na krabičce a samotných sluchátkách. Samozřejmě je nutné vybrat nějakou kvalitnější — méně kvalitní totiž mohou zanechávat stopy.

Foto: Gearology / YouTube

U všech uvedených tipů je však zapotřebí klást zvýšené opatrnosti — jde o poměrně náchylný produkt (ač dle různých testů přežije i horší pády) a na jakékoliv manuální poničení se nebude vztahovat záruka.

Komentáře