Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Portál Bezrealitky.cz představil aplikaci pro iOS. Bezpečně propojí majitele se zájemci o bydlení

Realitní trh v Česku v posledních letech připomíná parní lokomotivu, která se ne a ne zastavit. Poptávka po bydlení je zejména v hlavním městě obrovská a například v případě centra a jeho užším okolí zdaleka převyšuje nabídku na trhu. Online službám s nemovitostmi se tak daří a často k tomu nepotřebují ani realitní kanceláře nebo makléře.

Tak jako v případě služby Bezrealitky.cz propojující zájemce o bydlení přímo s majiteli právě bez učásti realitních makléřů a kanceláří. Pro ještě pohodlnější propojení nabídky s poptávkou nyní služba po 9 letech představila novou aplikaci pro iOS a Android. Ta by dle provozovatelů projektu měla výrazným způsobem zlepšit oboustrannou komunikaci majitelů se zájemci, která probíhá na samostatné komunikační platformě bez nutnosti vyměňování kontaktních údajů.

Aplikace tak například umožňuje majitelům nafotit snímky bytu nebo domu přímo přes rozhraní aplikace, zájemcům o bydlení naopak zase zpracuje dostupné nabídky do mapového podkladu na základě GPS lokalizace. Zájemce tak získá informaci o cenách i dostupnosti nemovitostí v místě, ve kterém se právě nachází.

Bezrealitky.cz pro iOS

„Realitní trh neskutečným způsobem zrychluje. Sami to nejlépe ví zájemci hledající pronájem – reagovat v řádu minut je nutností. Rozhodli jsme se proto přinést odpověď v podobě mobilní aplikace, která umožní hledat nebo prodávat či pronajímat vysněné bydlení v reálném čase. Chceme i s pomocí aplikace dokázat, že nabídnout byt k prodeji či pronájmu svépomocí je v současnosti otázkou desítek minut a ušetřených desetitisíců korun,“ říká CEO Bezrealitky.cz Hendrik Meyer.

Směr, kterým se Bezrealitky vydávají, určitě není náhodný. Zhruba 50 procent z půlmilionové měsíční návštěvnosti totiž na portál zavítá právě z mobilů a dá se očekávat, že v blízké budoucnosti se bude poměr nadále překlápět právě ve prospěch mobilních zařízení. Tomuto faktu hraje do noty i postupné zpřístupňování mobilních platebních metod Google Pay a Apple Pay.

Zatímco první jmenovaná služba už v Česku nějaký čas funguje a provozovatelé Bezrealitky ji v nové verzi Android aplikace podporují, na Apple Pay si budete muset ještě chvíli počkat. Dle posledních informací se však Apple Pay v Česku dočkáme v průběhu tohoto roku a pak už pravděpodobně bude jen otázkou času, než ji budeme moct využívat právě například i pro obchod s nemovitostmi.

Komentáře