Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Poslední vizualizace nové verze iPhonu ukazují, že by mohl mít až tři čočky fotoaparátu
Foto: OnLeaks / Digit India

Nový rok ještě ani pořádně nezačal a už se začínají objevovat první spekulace ohledně nastupující generace iPhonu, která by se objeví v jeho druhé polovině pod možným názvem iPhone XI. Mezi těmi nejzajímavějšími je i vizualizace nové verze se rozšířenou plochou fotoaparátu na zadní straně o další čočku.

Místo obdélníkové formy podkladu čoček bychom se měli dle vizuálu dočkat čtvercové podoby se třemi čočkami, rozloženými následovně: dvě vertikální čočky na levé straně, stejně jako u stávajících iPhonů, a jedna vertikálně uprostřed na pravé straně s bleskem v horní části a mikrofonem vespod.

I když se může takové rozložení zdát na první pohled zvláštní, podobně ho zpracoval například i Huawei u svého modelu Mate 20. Tři čočky fotoaparátu by telefonu mohly dodat nejen lepší kvalitu záznamu fotografií a videa s až trojnásobným optickým přiblížením, ale především pokročilé 3D fotografie, které by mohly reálné objekty přetvořit v jejich digitální podobu pro využití v rozšířené realitě.

Vizuál a informace přichází z tweetu známého leakera Steva „OnLeaks“ H.McFly ve spolupráci s indickým magazínem Digit s upozorněním, že jsou plány Applu na nový model v rané fázi a že se může ještě cokoliv v průběhu následujících měsíců změnit. Lze totiž jen těžko věřit, že by Apple vypustil do světa takto „podivný“ design.

Zároveň je nutno brát v potaz, že Apple pravděpodobně, stejně jako loni, představí i v letošním roce hned tři varianty nových iPhonů, kdy jedna z nich bude vlajkovou a nejvýkonnější lodí, další bude mít alternativní velikost displeje a některé detaily a poslední pak bude o něco dostupnější variantou, stejně jako rozdíly mezi aktuálními modely XS, XS Max a XR.

Stále je před námi zhruba devět měsíců, což Applu dává dostatek času na jakékoliv změny. Ale reálně je potřeba říct, že třetí čočka fotoaparátu dává sama o sobě smysl, jen proběhne ještě spousta iterací, ve kterých se bude ladit finální design.

Komentáře