Inzerce      O nás     CzechCrunch  
S tímto nástrojem si můžete na Macu nastavit denní rozvrh pro automatickou aktivaci funkce Dark Mode
Foto: Apple

Pokud na svém Macu rádi střídáte světlý režim uživatelského rozhraní za tmavý (respektive Dark Mode, který přišel spolu s macOS Mojave), pravděpodobně jste již někdy přemýšleli, že by nebylo od věci celý proces nějak zautomatizovat. Myšleno tak, že se v konkrétní hodinu, zpravidla tu večerní, sám spustí a naopak v čase, kdy by vaše okolí mělo být prosvětlenější, automaticky vypne.

Nejnovější operační systém pro Macy však možnost automatického časového rozvrhu nenabízí a uživatelé dokonce nativně nemají ani přístup Dark Mode rychle aktivovat, potažmo deaktivovat. Vše se odehrává přímo v Předvolbách systému a i když je přechod do této sekce záležitostí několika vteřin, zdržuje to.

Jedním z řešení, jak této situaci můžete předejít, je jednoduchý nástroj NightOwl od nezávislého vývojáře Benjamina Kramsera. Díky této bezplatné pomůcce získáte jak malou ikonku sovy v horní liště na macOS, pomocí které budete schopni rychle přepínat mezi tmavým a světlým režimem, ale právě také možnost specifického rozvrhu.

V něm si pak můžete nastavit přesné časy, kdy se má konkrétní „mód“ spustit, respektive vypnout, čehož lze docílit i zaškrtnutím políčka Sunrise/Sunset. To — jak z názvu vyplývá — aktivuje tmavý režim tehdy, když zapadne slunce, a naopak deaktivuje při východu slunce. Jde tak o jednoduché a hlavní funkční nastavení.

Kramser do svého řešení, jež si mělo dohromady stáhnout již přes 43 tisíc lidí, zahrnul i rychlou funkci klávesových zkratek, kdy si můžete na konkrétní kombinaci kláves nastavit onu změnu.

NightOwl je k dispozici z bezplatnému stažení na oficiálním webu.

Komentáře