Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Tim Cook se sešel s Andrejem Babišem. Českému premiérovi údajně slíbil výstavbu Apple Store v Praze
Tim Cook s Andrejem Babišem

Už dlouhá léta se na tradičním setkání Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu pravidelně scházejí světoví podnikatelé, politici, intelektuálové a novináři, kteří diskují o aktuálních světových problémech a trendech. Tento ročník se však minimálně pro čtenáře našeho webu zapíše jako velmi specifický. Na konferenci se totiž podle všeho setkal CEO společnosti Apple Tim Cook s českým premiérem Andrejem Babišem. Informoval o to sám Babiš na svém oficiálním facebookovém profilu.

Součástí jednání, kterého se měl zúčastnit ještě místopředseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karel Havlíček a zmocněnec pro IT Vladimír Dzurilla, měla být diskuze o ekonomické situaci České republiky a Evropské Unie a zároveň představení Česka jakožto země budoucnosti.

Vrcholem diskuze pak dle Babiše měla být nabídka na vybudování oficiálního Apple Store v Praze, na kterou měl CEO amerického technologického giganta reagovat pozitivně a dle Babiše údajně ještě na místě sestavit koordinační tým pro přípravu nového pražského Apple Store.

Andrej Babiš a Tim Cook ve švýcarském Davosu

Andrej Babiš konkrétně událost na svém oficiálním Facebooku popsal slovy:

„Právě jsem se setkal s jednou z nejvlivnějších osobností světového byznysu, Timem Cookem, šéfem Apple. Za českou stranu se jednání zúčastnil ještě Karel Havlíček, který odpovídá za vědu a výzkum a Vladimír Dzurilla, odpovědný za digitalizaci. Řešili jsme spolu ekonomickou situaci naší země, ale i celé Evropské unie. Tim Cook ocenil výsledky naší ekonomiky. Taky jsem mu představil naší novou vizi, kterou už znáte. Czech Republic: The Country for The Future 🇨🇿 Tim Cook byl absolutně nadšený z toho, že v Česku máme více než 500 vědců v oblasti umělé inteligence. Taky jsem nabídnul společnosti Apple, aby v Praze vybudovali Apple Store. Ten je jenom v deseti evropských zemích, jeden je přímo v pařížském Louvru. U nás by se k tomu skvěle hodila třeba budova Ministerstvo pro místní rozvoj na Staromáku. Tim Cook zareagoval okamžitě a hned na místě vzniknul koordinační tým pro přípravu nového Apple Store v Praze 👍.“

Komentáře