Inzerce      O nás     CzechCrunch  
TOP 5 doplňků pro MacBook, které se vám budou hodit během cestování
Problém s bateriemi se týká MacBooků z roku 2015, které se vyráběly jen ve stříbrné verzi

Jestli patří váš MacBook k neodmyslitelným zařízením během cestování, nebo pokud MacBook teprve zvažujete pořídit, pravděpodobně často přemýšlíte nad doplňky, pomocí nichž by se vám práce na cestách mnohem zjednodušila. Díky výrobcům třetích stran je na trhu vyloženě smršť všemožných gadgetů a příslušenství a my vám nyní přinášíme výběr pěti ověřených, kde by se vám mohli v těchto situacích hodit.

Přestaňte řešit mezinárodní zástrčky

Velká Británie, USA, Čína. Nejen tyto země používají odlišné zástrčky, na které jste zvyklí z Česka. Proto je nutností si s sebou na cestu do těchto států vzít potřebné redukce, abyste mohli svá zařízení bezproblémově nabíjet. Elegantně tento problém řeší PlugBug Duo od TwelveSouth.

Foto: Twelve South

Jde o speciální nádstavbu ke klasickému adaptéru od MacBooku, která v balení nabízí pět vyměnitelných zástrček až pro 150 světových zemí. Stačí si jen pouze vybrat, kterou zrovna potřebujete, a přibalit ji do batohu. Hlavní tělo pak disponuje i dvěma USB porty, díky nimž můžete ze zdi nabíjet až tři zařízení zároveň v jedné zásuvce. Cena: 1 509 Kč (Apple).

Mějte energii pod kontrolou

Pokud plánujete vyrazit na cestu, během které očekáváte, že se jen tak nedostanete k zásuvce, ale i tak potřebujete mít po ruce dostatek energie pro dobíjení MacBooku, pravděpodobně zvažujete pořízení powerbanky s co největší kapacitou a skvělou funkčností. Výsledkem by tak pro vás mohlo být řešení od Ankeru pod označením PowerCore+.

Foto: Anker

Na první pohled jde o klasickou přenosnou nabíječku, nicméně to hlavní se skrývá uvnitř. Disponuje totiž kapacitou 26 800 mAh, která by díky integrovanému USB-C měla MacBook Pro (13 palců) minimálně 1,3krát zcela dobít, a to navíc za 3 hodiny. Do karet jí navíc nahrává i kompaktní velikost a dostupnost dvou dodatečných tradičních USB portů. Cena: cca 3 000 Kč (Anker).

Užívejte hudbu a soustřeďte se

Kvalitní (a nejlépe bezdrátová) sluchátka jsou téměř povinností pro každého cestovatele a produktivního uživatele MacBooku. Nejen, že skvěle poslouží například v letadla, ale také vám mohou zaručit maximální soustředěnost v okolních kavárnách, hotelových pokojích a všeobecně hlučnějších místech. Ačkoliv existuje nespočet velmi dobrých sluchátek se všemi potřebnými parametry, zlatým standardem pořád zůstávají QuietComfort 35 Series II od BOSE.

Foto: Bose

Ty sází jak na jednoduchý design a pohodlně zpracovaný hlavový most, tak na řadu funkcí. Jmenovitě na aktivní potlačování okolního ruchu, což je alfou a omegou sluchátek pro cestování, zajímavý zvuk s možností konkrétních nastavení, přibližně 20hodinovou výdrž na jedno nabití a spolupráci se Siri. Cena: 9 989 Kč (Apple).

Korigujte výšku MacBooku podle vašich představ

Pracovat několik hodin v kuse na MacBooku může být náročné nejen pro váš mozek, ale také pro vaše záda. Vzhledem k tomu, že se laptop nedá v základu nijak zvýšit, aby se vám lépe psalo a dívalo na displej s cílem vyvarovat se nepříjemným bolestem zad, je třeba to řešit stojany. O jeden ryze cestovní se nyní stará kalifornský startup MOFT se stejnojmenným doplňkem.

Foto: MOFT

Jedná se o tenký skládací stojan, který lze přilepit na spodní část MacBooku a pomocí jednoduchých a rychlých tahů jej kdykoliv rozložit. Přichází navíc v několika barevných kombinacích ke slazení stojanu s počítačem a díky své 65gramové hmotnosti ani nijak nepřidává na váze. Cena: cca 450 Kč (Kickstarter).

Vybavte se potřebnými periferiemi

Nové MacBooky toho, co se týče portových periferií, moc nenabízejí. Apple razí myšlenku „USB-C only“ a tak to pravděpodobně bude i v následujících letech. Existují však zajímavé gadgety, které vám potřebné porty zajistí. Jedním z nich je například HyperDrive Slim USB-C Hub.

Foto: Sanho

Ten nabízí minimalistické řešení ve vesmírně šedém či stříbrném provedení pro všechny, kteří chtějí rozšířit svůj MacBook o dva „áčkové“ USB porty, USB-C, HDMI, Mini DisplayPort a gigabitový Ethernet. Výrobce uvádí i podporu externích monitorů a dalších zařízení. Cena: 2 799 Kč (Alza.cz).

Komentáře