Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Tvůrci oscarového snímku Moonlight A24 chystají s Applem první společný film. Hlavní role se ujme Bill Murray
Bill Murray (Foto: AFI/YouTube)

Jsou tomu dva měsíce, co Apple uzavřel několikaletou spolupráci s americkým filmovým studiem A24, které je známo především pro tvorbu alternativních filmů jako Moonlight (kontroverzní příběh o dospívání) nebo Amy (dokument mapující život zesnulé zpěvačky Amy Winehouse). Vzhledem k tomu, že studio konkrétně za tyto dva snímky získalo Oscary, nelze pochybovat o schopnosti tamního štábu. Ten se navíc výhledově bude angažovat i právě na tvorbě obsahu pro televizní streamovací službu Applu a nyní přichází první vlaštovka.

A24 se dle zprávy serveru Variety mělo oficiálně zahájit filmovou spolupráci s Applem na novém filmu pod názvem On the Rocks, kterého se po režisérské stránce ujme Sofia Coppola (sestřenice Nicolase Cage), známá především pro svůj scénář k úspěšnému snímku Ztraceno v překladu, jenž získal v roce 2003 Oscara.

V hlavním rolích chystaného filmu, který má pojednávat o mladé matce snažící se během cest po New Yorku spojit se svým „atraktivním“ otcem, se má objevit jak Rashida Jones, tak i legendární herec, „krotitel duchů“ a dabér Garfielda Bill Murray.

Bill Murray (Foto: Gage Skidmore/Flickr)

Samotné natáčení má pak podle všeho začít v únoru v New Yorku, tudíž během debutu jablečné streamovací služby, jež má údajně dorazit v březnu letošního roku, film ještě nebude hotový. Na druhou stranu se zájemci mohou těšit na celou řadu dalšího obsahu, který Apple ve spolupráci s příslušnými produkčními firmami chystá.

Nebude chybět například seriál Defending Jacob z právnického prostředí, kde bude účinkovat Chris Evans (Kapitán Amerika), seriálová adaptace knižních sci-fi děl Nadace od Isaaca Asimova, obdoba izraelského dramatu Nevelot v čele s Richardem Gerem, sérii o jednom z nejslavnějších basketbalistů světa Kevinu Durantovi nebo obsah s postavičkami ze světa Peanuts.

Komentáře