Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Výrobce kryptopeněženek Ledger představil novou peněženku Nano X, kterou propojíte s iPhonem
Nano Ledger X podporuje iOS

Kryptoměny se během loňského roku staly doslova mainstreamovou záležitostí a najde se jen opravdu málo lidí, které tato mánie nechala chladnými. S rostoucí oblibou kryptoměn roste dlouhodobě i trh různého kryptopříslušenství, zejména pak speciálních kryptopeněženek sloužících právě k bezpečně úschově nakoupených kryptoměn. Zde se na výsluní hřeje poměrně malá hrstka firem v čele s mimo jiné českou společností SatoshiLabs, respektive její peněženkou Trezor, nebo zahraničním konkurentem Ledger.

Právě druhá jmenovaná firma nyní představila nový produkt, který kryptoměny příbliží opět o něco více tradičním zákazníkům. Novinka s názvem Ledger Nano X, která do oficiálního prodeje zamíří už v březnu za v přepočtu 2 660 Kč, totiž nově disponuje připojením přes Bluetooth a vlastní iOS aplikací Ledger Live.

Ledger Live pro desktop a brzy i na iOS

Ta tak umožňuje majiteli peněženky bezpečně instalovat nové krypto aplikace a zároveň sledovat a manipulovat se stavem kryptoměnového portfolia prostřednictvím iPhonu. To vše při podpoře až 1 100 různých kryptoměn, mezi které patří Bitcoin, Ethereum, Litecoin nebo Stellar, a vysokého zabezpečení. Tak jako u předchozích verzí peněženek od Ledgeru totiž vaše privátní přístupové klíče nikdy neopustí vaše zařízení. Jinými slovy, v případě, že vám bude například váš iPhone ukraden nebo hacknut, nemá útočník žádnou možnost, jak vám vaše kryptoměnové portfolio odcizit.

Bude zajímavé sledovat, jak tato drobná změna zamíchá s prodeji. Předchozí verze peněženky s názvem Ledger Nano S, která podporovala pouze okolo 16 kryptoměn a k počítači se připojovalo pomocí microUSB, se totiž prodalo už neuvěřitelných 1,5 milionu kusů.

Nano Ledger X

Komentáře